Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

Nasza Szkoła ma wspaniałą historię – jest najstarszą szkołą podstawową we Wrocławiu. We wrześniu 2020 obchodziliśmy  jubileusz 75 lecia.

Uczymy się w zabytkowym, stuletnim budynku, dostosowanym potrzeb współczesnej szkoły, w którym jest:

• 26 przestronnych, dobrze wyposażonych sal lekcyjnych (w każdej tablica multimedialna lub monitor dotykowy)
  • nowoczesna sala przyrody (TAURON)
  • biblioteka i czytelnia z małym centrum informacyjnym
  • pracownia komputerowa (wyposażona przez fundację PRO MATHEMATICA i Wrocławski Park Technologiczny)
  • mniejsza pracownia komputerowa dla klas 1 – 3
  • gabinet pedagoga i psychologa
  • gabinet logopedyczny
  • gabinet do zajęć wyrównawczych
  • świetlica w dwóch dobrze wyposażonych pomieszczeniach
  • 2 sale gimnastyczne
  • salka do gimnastyki korekcyjnej
  • 2 nowoczesne sportowe boiska (z nawierzchnią tartanową oraz ze sztuczną trawą)
  • plac zabaw dla maluchów
  • ogródek matematyczny, sensoryczny, petrograficzny
  • aula
  • stołówka i nowoczesna kuchnia, która gotuje codziennie ponad 300 obiadów
  • gabinet pielęgniarski
  • nowe, wyremontowane toalety na każdym piętrze
  • sklepik
  • kilkadziesiąt stojaków na rowery

Dyrekcja

Od 1 września 2016 r. dyrektorem szkoły jest mgr Anna Piekara. Pani Dyrektor jest absolwentką naszej szkoły, a pracuje w SP1 od 1997 r. Pani Piekara – germanistka – objęła dyrektorowanie szkołą po mgr Renacie Bohdanowicz, która kierowała szkołą przez 20 lat.

Od września 2001 funkcję zastępcy dyrektora pełni mgr Jacek Kulesza – nauczyciel języka polskiego, a od września 2008 – mgr Alina Świątkowska – nauczyciel matematyki.

Sekretariat

W związku z pandemią COVID -19 w sekretariacie szkoły można załatwić osobiście tylko sprawy pilne – czynny jest dla interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie (71 7986836)  oraz drogą elektroniczną sekretariat.sp001@wroclawskaedukacja.pl
W sekretariacie zawsze miła i kompetentna p. Anna Bętkowska.

W czasie ferii i wakacji nasz sekretariat jest czynny dla interesantów w godzinach od 9.00 do 14.00.