-
12
cze
2026Sukcesy lekkoatletek na Dolnym Śląsku!
Wielkie osiągnięcia naszych lekkoatletek w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży! Zuzia Morawska (7c) została Mistrzynią Dolnego Śląska w skoku wzwyż, Blanka Farbiszewska (8c) Mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 300 metrów, Ala Chuptyś Wicemistrzynią w skoku w dal, Wicemistrzostwo zdobyła także sztafeta dziewcząt 4×300 metrów w składzie: Ala Chuptyś, Blanka Farbiszewska, Iga Graczyk (8c), Marysia Kołtunowicz (7c). Brawo! Brawo! Brawo!
Czytaj więcej -
12
cze
2026Młodsi lekkoatleci z sukcesami
Po zdobyciu medali na etapie miejskim i wywalczeniu awansu nasi uczniowie rywalizowali w Polkowicach z najlepszymi zawodnikami z całego województwa podczas indywidualnych zawodów międzyszkolnych. Największy sukces odniosła Mania Kuhr z klasy 6A, która w skoku w dal uzyskała znakomity wynik 4,92 m. i została Wicemistrzynią Dolnego Śląska!Dziewczęta startujące w sztafecie 4 × 100 m w składzie: Mia Raufus, Lena Kołodziejczyk, Zuzanna Kałużna i Mania Kuhr osiągnęły świetny czas 58,83 s, zajmując wysokie, choć nieco pechowe, 4. miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 0,32 sekundy…
Czytaj więcej
Na słowa uznania i gromkie brawa zasługuje także nasz najlepszy sprinter klas 4–6 – Szymon Pilecki z klasy 6C.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych występów, ambitnej walki oraz godnego reprezentowania szkoły na szczeblu wojewódzkim! -
11
cze
2026Gazetka nr 31 – pełna ciekawych opowieści
Właśnie ukazał się wiosenny numer naszej gazetki szkolnej Jedyneczka. To już 31. numer naszego pisemka, w całości wykreowanego przez naszych uczniów pod czujnym okiem koordynatorki i redaktorki p. Ilony Kaczmarek. To zeszycik pełen ciekawych artykułów, inspirujących historii i kreatywnych pomysłów. Warto przeczytać o wartościowych lekcjach języka polskiego, zajrzeć do wywiadu z ilustratorką książek i scenografką, która na co dzień jest nauczycielką plastyki w Jedynce. W tym numerze Jedyneczki znajdziecie także zimowe historie, recenzje filmów, kąciki języków obcych, opowieści prawdziwych hobbystów i galerię plastycznych prac uczniowskich. Zapraszamy do lektury:)
Czytaj więcej -
01
cze
2026PIERWSZE FOTO RELACJE Z SOBOTY
Z podziękowaniami i ukłonami niskimi dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że w sobotę – 30 maja 2026 – nie tylko przestało padać i zaświeciło słońce, ale że UDAŁO SIĘ znowu zrobić coś wyjątkowego, że dzieci bawiły się, grały i… uśmiechały się! O to przecież chodziło! Szczególne słowa podziękowań należą się naszym Absolwentom (dorosłym młodym ludziom) i Rodzicom Absolwentów (ich dzieci dawno szkołę skończyły…), którzy organizują Mini Mundial od…10 lat.
Czytaj więcej
Poniżej zdjęcia z Pikniku i z Mini Mundialu 2026. -
01
cze
2026Olimpiada Lekkoatletyczna klas I-III
Kto rzuca i skacze najdalej? Kto biegnie najszybciej? Mogli to sprawdzić uczniowie klas 1-3, którzy w piątek 29 maja brali udział w XXIV Olimpiadzie Lekkoatletycznej. Każdy z młodych sportowców reprezentował swoją klasę w jednej z czterech dyscyplin: skoku w dal, rzucie piłeczką tenisową, sztafecie i biegu na dystansie 60 m. Mistrzowie w każdej z kategorii zostali uhonorowani medalami i pamiątkowymi dyplomami. Ale najważniejsza była dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu…na szczęście pogoda dopisała! Zwycięzcom gratulujemy , a pozostałym przypominamy – następna Olimpiada za rok! Już możecie zacząć przygotowania…
Czytaj więcej -
30
maj
2026Po Mini Mundialu i Pikniku…
Na razie tylko trzy słowa: 1) Wygraliśmy! 2) Rewelacja!! 3) DZIĘKUJEMY!!!
Czytaj więcej -
29
maj
2026Wrocław – moje miasto
Klasy młodsze po raz kolejny uczestniczyły w realizacji projektu „Wrocław moje miasto”. W trakcie jego trwania uczniowie poznali symbole Wrocławia, najważniejsze miejsca i zabytki w mieście. Projekt był również okazją do przyjrzenia się sylwetkom znanych Wrocławian. Dzieciom bardzo podobały się wrocławskie legendy. Dzięki dawnym podaniom dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa ,,Kluskowa Brama”, jaka historia kryje się za ,,Mostkiem Czarownic” oraz czyja głowa skamieniała w murach Katedry i dlaczego. W podziękowaniu za udział w projekcie wręczono klasy otrzymały dyplomy, a każdy uczestnik projektu otrzymał breloczek- sówkę. Kto wie, może w przyszłości to właśnie ktoś z naszych uczniów zapisze się na kartach historii Wrocławia?
Czytaj więcej -
28
maj
2026Zbliża się Piknik Rodzinny i Mini Mundial 2026
W sobotę 30 maja 2026 wielka szkolna impreza! Kolejny Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami i wielki turniej mini piłki nożnej, tym razem w formule Mini Mundialu. W poprzednich latach biliśmy rekordy uczestników, zawodników, kibiców… Oby i tym razem ZABAWA była przednia, jak przystało na chwilę przez Dniem Dziecka! W załączniku Karta Zgłoszenia do Mundialu http://sp1.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2026/05/KARTA-ZGLOSZENIA-MINI-MUNDIAL-2026.docx (można ją też otrzymać w sekretariacie SP 1; ważne informacje w Regulaminie na stronie 2. Karty!).
Czytaj więcej -
27
maj
2026Sukcesy naszych lekkoatletów
26.05 uczennice i uczniowie SP 1 reprezentowali naszą szkołę w Indywidualnych Mistrzostwach Wrocławia Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) w Lekkoatletyce. Brali udział w następujących konkurencjach: 60, 100m, 300m, 600m, skok w dal, skok wzwyż oraz sztafeta 4x100. Warunki pogodowe wskazywały na pełne lato, gdyż było bezchmurne niebo i 30 stopni - jednak nawet to nie przeszkodziło naszym uczennicom i uczniom w zdobyciu medali.
Czytaj więcej -
26
maj
2026Malowanie floretem
W piątek 22 maja po raz kolejny odwiedzili nas przedstawiciele Wrocławskiego Klubu Szermierczego „Kolejarz”. Trener Piotr Sowa (medalista Mistrzostw Polski i były Jedynkowicz!) oraz dwie zawodniczki, Karolina i Weronika, przybliżyli nam zasady szlachetnej szermierczej rywalizacji i zaprezentowali krótki pokaz swoich umiejętności. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w szermierczej rozgrzewce, wykonali też kilka ciekawych zadań sprawnościowych. Malowanie floretem jest trudną sztuką! Przedstawicielom klubu bardzo dziękujemy za wieloletnią współpracę i przybliżanie nam tak pięknej dyscypliny sportowej!
Czytaj więcej