E-dziennik

Plan Lekcji

O Szkole

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:
Poniedziałek 8.00 – 15.00
Wtorek 7.30 – 14.00
Środa 7.30 – 15.00
Czwartek 8.00 – 15.00
Piątek 7.30 – 14.00

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 WE WROCŁAWIU


1.Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie klas pierwszych – po pasowaniu na czytelnika.
2.W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek.
3.Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki, w tym 1 lekturę, na okres 14 dni. Nie wolno książek przetrzymywać, bo czekają na nie inni uczniowie. Termin wypożyczenia książki można przedłużać do miesiąca.
4.Wypożyczone książki należy szanować, zniszczone okładki – zmieniać. Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć i zwrócić uwagę nauczyciela bibliotekarza na ewentualne uszkodzenia.
5.Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki.
6.Książki wypożyczone należy zwrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego lub w terminie podanym przez nauczyciela–bibliotekarza.
7.W bibliotece obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków.
8.Nieprzestrzeganie zasad regulaminu skutkuje: wyproszeniem z biblioteki, wpisem uwagi do dziennika elektronicznego, powiadomieniem wychowawcy, obniżeniem oceny zachowania.
9.Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do zwrotu wszystkich materiałów wypożyczonych z biblioteki (podręczników, książek, dokumentów elektronicznych).

REGULAMIN CZYTELNI PRZY BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 WE WROCŁAWIU


1.Czytelnia czynna jest w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
2.Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy SP 1.
3.Zabrania się wnoszenia do czytelni jedzenia, picia, odzieży wierzchniej, plecaków.
4.W czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism, komiksów i zbiorów wypożyczalni – na miejscu.
5.Korzystający z czytelni obowiązany jest w danym dniu wpisać się do ZESZYTU ODWIEDZIN W CZYTELNI (nazwisko, imię, klasa, cel pobytu w czytelni).
6.Czytelnik odpowiada osobiście za książki, komiksy i czasopisma, z których korzysta.
7.W czytelni obowiązuje bezwzględna cisza oraz zakaz spożywania posiłków.
8.Nieprzestrzeganie zasad regulaminu skutkuje: wyproszeniem z biblioteki, wpisem uwagi do dziennika elektronicznego, powiadomieniem wychowawcy, obniżeniem oceny zachowania.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA I NIEODPŁATNEGO UDOSTĘPNIANIA PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW SP1

  1. Podręczniki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 są własnością szkoły. 
  2. Szkoła wypożycza uczniom podręczniki oraz ćwiczenia nieodpłatnie na czas trwania roku szkolnego.
  3. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
  4. Odbiór podręczników  potwierdza osobiści rodzic lub uczeń, składając podpis  na specjalnie przygotowanej liście. Rodzic odbierając wiadomość z Regulaminem wypożyczania …wysłaną w Dzienniku elektronicznym, potwierdza jego znajomość.
  5. Każdy podręcznik powinien być obowiązkowo podpisany imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia oraz datą roku szkolnego.
  6. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręczniki, gdyż ich trwałość przewidziana jest na co najmniej 3 lata.
  7. Wypożyczone podręczniki należy obłożyć lub w inny sposób zabezpieczyć przed zniszczeniem.
  8. W sytuacji zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia rodzic ponosi koszty w zależności od czasu  jego użytkowania. Po pierwszym roku jest to 75% wartości podręcznika, po drugim – 50%, po trzecim 25%.
  9. Gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania  w należytym stanie wszystkich wypożyczonych podręczników.
  10. Przed końcem roku szkolnego każdy uczeń zobowiązany jest do zwrócenia w dobrym stanie wszystkich podręczników do biblioteki szkolnej lub zapłacenia za zniszczone książki (patrz pkt 8. Regulaminu…) .

Pieniądze zebrane za zniszczone książki są przeznaczone na zakup nowych podręczników.

Podstawa Prawna: Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811.

PROPOZYCJE DARMOWYCH KSIĄŻEK (LEKTUR) UDOSTĘPNIONE PRZEZ PORTALE INTERNETOWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc – ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

OFERTY FIRM

Publio – darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Audiobooki

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Spotify

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

Skip to content