Szkolna świetlica

Świetlica szkolna w miłym otoczeniu zapewnia opiekę uczniom przed i po lekcjach. Dbamy o to, aby każdy czuł się tutaj dobrze i bezpiecznie. Świetlica jest miejscem, w którym odpoczywamy, dobrze się bawimy i miło spędzamy czas, a także poznajemy się nawzajem, rozmawiamy – nawiązujemy dobre relacje z koleżankami i kolegami.

W naszej świetlicy rozwijamy zainteresowania i talenty dzieci: rysujemy, malujemy i tworzymy z różnych materiałów. Czytamy literaturę dziecięcą, śpiewamy, słuchamy muzyki.

W salach korzystamy z najnowszych atrakcyjnych gier, klocków, zabawek, ciekawych pomocy edukacyjnych oraz różnorodnych materiałów plastycznych. Lubimy aktywnie spędzać czas, zarówno w sali, jak i na szkolnym podwórku, placu zabaw i boisku.

Nasze świetlicowe tradycje
  1. Aktywnie włączamy się w akcje charytatywne:
    – Pola Nadziei – pomoc dla Fundacji Wrocławskiego Hospicjum,
    – świetlicowa akcja na rzecz Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt,
    – szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.
  1. Integrujemy społeczność świetlicową poprzez organizację olimpiady sportowej oraz „Spotkania z piosenką”.
  2. Bierzemy udział w międzyszkolnych konkursach plastycznych oraz wiedzowych.
  3. Promujemy zdrowy styl życia – bycie aktywnym oraz zdrowe odżywianie.
  4. Zapoznajemy dzieci z literaturą dziecięcą.
  5. Chodzimy na krótkie wycieczki do Parku im. S. Tołpy i na trochę dłuższe do różnych instytucji kulturalnych i edukacyjnych we Wrocławiu.
  6. Dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem – organizujemy warsztaty „Kreatywnie z dziećmi” dla nauczycieli z wrocławskich szkół.
ABC świetlicy

– Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30 – 17:00.
– Do świetlicy przyjmuje się wychowanków na podstawie „Karty zapisu dziecka do świetlicy”, którą wypełniają rodzice/prawni opiekunowie dziecka.
– Dysponujemy dobrze wyposażonymi salami świetlicowymi.
– W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy świetlicy.
– Dzieciom zapewnia opiekę wykwalifikowana kadra wychowawców.

Przydział sal dla grup świetlicowych:

– klasy 1a, 1d – sala nr 4
– klasy 1b i 1c – sala nr 2
– klasa 2a – sala nr 4
– klasy 2b i 2c – sala nr 2
– klasa 3a – sala nr 2 i 22
– klasa 3b – sala nr 4
– klasy 4 – 6 – sala nr 20 i 35

Wspólna sala dla wszystkich klas:

– 6.30 – 7.50 (przed lekcjami) – świetlica poranna – sala nr 4
– 15.25 -16.30 (po lekcjach) – łączenie grup – sala 2 i 4
– 16.30 – 17.00 – łączenie grup – sala nr 4

Prosimy, aby każde dziecko przyniosło w semestrze do świetlicy: ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne oraz mydło w płynie. Przypominamy, że obuwie zmienne obowiązuje w świetlicy przez cały rok szkolny.