Dzieje tej wielkiej imprezy środowiskowej łączącej pokolenia uczniów, rodziców, absolwentów, sympatyków Jedynki sięgają 1996 roku. Od wtedy, zawsze w drugą sobotę grudnia po południu, szkołę wypełnia gwar setek gości, którzy mają okazję podziwiać przygotowane specjalnie na tę okazję jasełka, koncerty, teatrzyki, mogą wziąć udział w aukcjach, wybrać coś z przebogatej oferty kiermaszowych stoisk ze świątecznymi ozdobami, wstąpić do kawiarenki,…To popołudnie zawsze jedyne w swoim rodzaju, niezapomniane przez cały rok, aż do… kolejnego Kiermaszu.

XXV Kiermasz Bożonarodzeniowy (2020 r.) był nie tylko zupełnie inny, bo jubileuszowy. Jego nadzwyczajną wartością jest to, że został zorganizowany on-line w czasie pandemii, gdy wszyscy byliśmy zamknięci w swoich domach. Wydawało się, że to niemożliwe, a jednak on nie tylko był, powstał jakby na przekór trudnym czasom i niesprzyjającym okolicznościom. Znów zjednoczył uczniów, rodziców i nauczycieli, dał nam bezcenne wówczas poczucie bliskości.
I w dodatku …nadal można go przeżywać, oglądając http://sp1.wroclaw.pl/nasze-kiermasze/xxv-jubileuszowy-kiermasz-bozonarodzeniowy.
Na kolejny XXVI Kiermasz musieliśmy z powodu najsłynniejszego wirusa świata poczekać aż dwa lata, do 2022 r. Ale Kiermasz przetrwał i ma się świetnie! Zapraszamy i na Kiermasz, i do wspomnień zaklętych w fotografiach!