Informacje o szkole

Nasza Szkoła ma wspaniałą historię - jest najstarszą szkołą podstawową we Wrocławiu. We wrześniu 2015 obchodziliśmy uroczyście jubileusz 70 lecia.

Uczymy się w zabytkowym, stuletnim budynku, dostosowanym potrzeb współczesnej szkoły, w którym jest:

• 25 przestronnych, dobrze wyposażonych sal lekcyjnych (w każdej tablica multimedialna)
  • nowoczesna sala przyrody (TAURON)
  • biblioteka i czytelnia z małym centrum informacyjnym
  • pracownia komputerowa (wyposażona przez fundację PRO MATHEMATICA i Wrocławski Park Technologiczny)
  • 2 mniejsze pracownie komputerowe
  • świetlica
  • 2 sale gimnastyczne
  • sala do gimnastyki korekcyjnej
  • boisko szkolne (wielofunkcyjne z nawierzchnia tartanową i asfaltowe)
  • plac zabaw dla maluchów
  • ogródek matematyczny, sensoryczny, petrograficzny
  • aula
  • stołówka i kuchnia
  • gabinet pielęgniarski
  • nowe, wyremontowane toalety na każdym piętrze
  • sklepik

Dyrekcja

Od 1 września 2016 r. dyrektorem szkoły jest mgr Anna Piekara. Nowa Pani Dyrektor jest absolwentką naszej szkoły, a pracuje w SP1 od 1997 r. Jest autorką rozszerzonego programu nauczania języka niemieckiego, wg którego uczą się tego języka nasi uczniowie już od najwcześniejszych klas. Pani Piekara objęła dyrektorowanie szkołą po mgr Renacie Bohdanowicz, która kierowała szkołą przez 20 lat.

Od września 2001 funkcję zastępcy dyrektora pełni mgr Jacek Kulesza - nauczyciel języka polskiego, a od września 2008 - mgr Alina Świątkowska - nauczyciel matematyki.

Sekretariat

Sekretariat czynny jest codziennie w godzinach 7.30 - 15.30, uczniowskie sprawy są załatwiane codziennie w godzinach 10:40 - 14:00. W sekretariacie zawsze miła i kompetentna p. Anna Bętkowska.

W czasie ferii i wakacji nasz sekretariat jest czynny dla interesantów w godzinach od 9.00 do 14.00.

Tak wygląda nasza szkoła