O szkolnej bibliotece można powiedzieć, że to taki szkolny mikrokosmos. Biblioteka zaprasza uczniów na zabawy, konkursy, wspólne czytanie, naukę, pomaganie, ważne rozmowy… Atmosfera przytulności i życzliwości, i trochę także tajemniczości, działa na niektórych jak magnes. Nie ma potrzeby się opierać: odwiedźcie szkolną bibliotekę, to naprawdę dobry pomysł 🙂 Panie bibliotekarki zapraszają!

 • 29
  kwi
  2024

  Biblioteczny detektyw

  W ramach obchodów Dnia Książek i Praw Autorskich, który świętujemy 24 kwietnia, biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów zabawę „Biblioteczny detektyw”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem i…trwa nadal. Chętni uczniowie na przerwach losują karteczkę z zadaniem i wyszukują pożądaną informację. Jest i drobna nagroda. A jaka? warto się przekonać osobiście 🙂

  Czytaj więcej
 • 25
  lis
  2023

  Popołudnie z książką

  W czwartek, 23 listopada z okazji Tygodnia Życzliwości w bibliotece szkolnej odbyło się Popołudnie z książką. Było czytanie, ale też rozmowy o bliskości, relacjach i o strachu. Przewodnikiem po emocjach była książka „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii.” Nie mogło obyć się bez zabawy detektywistycznej. Z wykorzystaniem planu biblioteki uczestnicy odnajdywali książki o zwierzętach, w których ukryte były rysunki z bohaterami żyrafą i szakalem. Spotkanie przygotowane przez wolontariuszki z kl. 8b: Michalina Wysocką, Emilią Czernik i Jaśminę Jarmołowicz uświetniło wspólne wypicie malinowej herbatki osłodzonej ciasteczkiem.

  Czytaj więcej
 • 06
  kwi
  2023

  Banialuki do zabawy i nauki

  W szkolnym konkursie recytatorskim klas młodszych „Banialuki do zabawy i nauki” organizowanym przez szkolną bibliotekę I miejsce zajęła Natalia Mita z kl. 3c, II miejsce zajął Bartłomiej Jabłoński z 2c, III miejsce zajął Miłosz Zawada z kl. 3a.

  Ponadto były wyróżnienia, które otrzymali następujący uczniowie: Julia Stolaś z 2b, Tymon Fijałkowski z 1b, Magdalena Kałka z 1b i Hanna Putyra z 1b

  A co przy tym było zabawy i śmiechu!…

  Czytaj więcej
 • 03
  kwi
  2023

  Bohaterka kwietnia w SP1 – Aleksandra Piłsudska

  W kwietniu bohaterką miesiąca jest Aleksandra Piłsudska.

  Kim była ta niezwykła kobieta i jaki jest jej  związek z Józefem Piłsudskim, można się dowiedzieć z prezentacji na tablicy umieszczonej na korytarzu szkolnym. A potem, sprawdzić swoją wiedzę w grze, wchodząc na wskazany link. Zapraszamy.

  https://learningapps.org/watch?v=pbcpwezda23

  Czytaj więcej
 • 20
  mar
  2023

  Mikołaj Kopernik postacią miesiąca w SP1

  Spośród patronów roku 2023 w marcu zajmujemy się w SP1 w szczególny sposób Mikołajem Kopernikiem – wielkim astronomem, który zrewolucjonizował swoją dziedzinę nauki. O odkryciu Kopernika, o jego życiu traktuje też gra wymyślona przez szkolną bibliotekę. Można w nią zagrać „w realu”, można też w Internecie. Zachęcamy do wejścia na stronę https://learningapps.org/watch?v=pqexmwdtt23 i sprawdzenia swoich wiadomości. Powodzenia!

  Czytaj więcej
Skip to content