mar

Wojny dorosłych – historie dzieci

W związku z obecną  sytuacją na Ukrainie i przewijającą się w przestrzeni publicznej trudną wojenną tematyką, w zakładce Biblioteka SP1  proponuje serię książeczek do samodzielnego lub wspólnego czytania z dziećmi Wojny dorosłych – historie dzieci.  Zawierają one prawdziwe opowieści pozwalające waszym pociechom poznać i oswoić w zrozumiały i przystępny sposób tą niełatwą problematykę. Wartością książek wydanych w tym cyklu jest to, że są one oparte na faktach, z autentycznymi bohaterami (także rówieśnikami dzieci), co w połączeniu z emocjonalnym przekazem pozwala czytelnikom poznawać wojenne historie z perspektywy dla nich najbliższej.  Prosty, obrazowy i uczuciowy przekaz zawarty w książkach może inspirować do rozmowy z dziećmi o okrucieństwach wojny, o wykluczeniu, strachu, o losach dzieci  najbardziej niewinnych i bezbronnych ofiarach zbrojnych konfliktów. Mamy nadzieję, że zaproponowane książki pozwolą bezpiecznie podejmować  trudne rozmowy nawet z najmłodszymi dziećmi.