paź

„BRESLAU LIVE ERLEBEN”, CZYLI KLASA 7C PODBIJA WROCŁAW

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu zaprosił 25 września 2019r. uczniów klasy dwujęzycznej 7c na grę miejską pt.: „Breslau Live erleben” czyli „Wrocław na żywo”. Grę językową poprowadziła dla nas pani Katarzyna Sroka, z którą spotkaliśmy się pod Papą Krasnalem. To właśnie w tym miejscu rozpoczęliśmy krótkie zwiedzanie Rynku z jego najważniejszymi zabytkami. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat budynków, pomników i krasnali znajdujących się w centrum Wrocławia. Naszą wiedzę poszerzyliśmy także o nowe słowa w języku niemieckim. Następnie klasa została podzielona na grupy, a każda z nich otrzymała kartę pracy i konkretne zadania do wykonania. Uczniowie byli bardzo zdeterminowani i mimo kapryśnej pogody udało im się odpowiedzieć na wszystkie pytania (odpowiedzi musieli szukać w obrębie całego Rynku) oraz rozwiązać hasło. Zwycięska drużyna otrzymała od Konsulatu upominki, a od nauczycieli języka niemieckiego oceny celujące ;). Brawo!!!