kwi

Ziemia nasz wspólny dom – projekt plastyczny dla wszystkich uczniów SP1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) oraz zbliżającego się Dnia Bez Śmiecenia (11 maja) chciałybyśmy zachęcić Was do udziału w akcji promującej postawy proekologiczne wśród uczniów naszej szkoły.
    Porozmawiajcie z domownikami jak rozumieją to hasło.
    Zastanówcie się, jak powinna wyglądać Ziemia, żebyście chcieli na niej mieszkać.

Czy ludzie dobrze troszczą się o ten dom – o środowisko w którym mieszkają? Jaki wpływ na planetę ma nasz styl życia, to jak wykorzystujemy jej bogactwa, rośliny, wodę, tlen? Co możecie zrobić i co robicie, żeby uratować nasz świat dla przyszłych pokoleń?

Przedstawcie to wszystko w formie plastycznej w dowolnej technice i formacie. Zachęcamy do tego, abyście w swej pracy dali starym przedmiotom nowe życie. Wykorzystajcie wytłoczki po jajkach, rolki po papierze czy gazety. Pochwalcie się swoją wrażliwością, wyobraźnią i talentem. Niech będzie to świetna forma spędzenia czasu z rodziną, gdyż ta praca może być wykonana wspólnie z domownikami.

Prześlijcie swoje dzieła w formie skanu, ale oryginałów nie wyrzucajcie
    – przyniesiecie je do świetlicy po powrocie do szkoły. Utworzymy galerię na internetowej stronie szkoły i facebookowej stronie szkoły. Liczymy na Wasze zaangażowanie w ten projekt.

Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły (klasy I – VIII).

Skany przesyłajcie do 22 maja na adresy mailowe:
    jbergiel@sp1.wroclaw.pl
    kfiedler@sp1.wroclaw.pl
    mkoszkul@sp1.wroclaw.pl

Zróbmy to wspólnie dla naszej planety, która szczególnie w tym czasie nas potrzebuje.