• 18
  kwi
  2024

  Udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci „Czy wiesz, jak żyje jeż” klasy 1b

    W tym roku szkolnym uczniowie grupy świetlicowej klasy 1b uczestniczyli w projekcie ,,Czy wiesz, jak żyje jeż? w ramach Uniwersytetu Dzieci.  

  Na rozgrzewkę uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznawać i nazywać emocje przez przygotowanie puzzli w grupach. Poznali również cechy dobrego przyjaciela odpowiadając na list mieszkańców z planety Pirx. 

     Jednak ulubieńcem dzieci został główny bohater projektu jeż, nazwany przez każdego swoim imieniem. Dowiedzieliśmy się gdzie mieszkają i jak zimują jeże. Poznaliśmy zasady opieki nad tym gatunkiem chronionym. Nasze jeże i sposoby budowania dla nich domu w ogrodzie prezentowaliśmy na gazetce szkolnej. 

    Uczniowie odpowiadali na pytanie : co byłoby, gdyby wyginęły wszystkie dżdżownice?  I dlaczego owady są takie ważne w przyrodzie? Przekonaliśmy się o wpływie człowieka na rozwój drzew, życie zwierząt i roślin oraz na jakość powietrza i wody.  

     Zajęcia zaciekawiły dzieci tematyką przyrodniczą i stały się ulubioną aktywnością dzieci. Zapraszamy do obejrzenia dokumentujących je zdjęć w naszej fotogalerii! 

   

Skip to content