• 15
  cze
  2017

  Świetlicowe wieści 2016/2017

  CZERWIEC 2017

  VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wiersze Tuwima i Brzechwy pędzlem malowane”

  Uczennice klasy 2e, Marta Skowrońska i Antonina Górka, zostały docenione przez jury VI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiersze Tuwima i Brzechwy pędzlem malowane”. Marta otrzymała nagrodę za ilustrację do wiersza „Ptasie radio”, zaś Tosia – wyróżnienie za rysunek do wiersza „Abecadło”.

  Gratulujemy młodym plastyczkom!

   

  VIII Świetlicowa Mini Lista Przebojów

  1. czerwca odbyła się w naszej auli VIII Świetlicowa Mini Lista Przebojów. Każda z grup zaprezentowała przed publicznością swoją ulubioną piosenkę. Występy były przygotowane z niesamowitym zaangażowaniem i energią. Pojawiły się starannie dobrane stroje, układy taneczne, a nawet akrobatyczne! Jak na występy przed dużą publicznością przystało – pojawiła się też trema, ale nasi uczniowie dzielnie ją zwalczyli! Publika oszalała! Brawo! http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1606

   

  W Muzeum Pana Tadeusza

  W czerwcu dzieci ze świetlicy odwiedziły najmłodsze muzeum Wrocławia – otwarte w zeszłym roku Muzeum Pana Tadeusza.

  Podczas zwiedzania klasy pierwsze i drugie poznawały tajemnice muzeum i zwiedzały jego zakamarki. Oprócz sal wystawowych, (gdzie zdobywali informacje o „Panu Tadeuszu” i jego autorze), uczniowie mogli wejść także do części, do której nikt nie ma dostępu – gabinetu edukatorów muzealnych! Dzięki temu mogli poznać pracę w muzeum od podstaw i zadawać takie pytania, jakie tylko przyszły im do głowy – na każde pytanie dostawali odpowiedź!

  Klasy trzecie dowiedziały się jak wyglądało ok. 200 lat temu codzienne życie na szlacheckim dworze – czym zajmowali się jego mieszkańcy w różnych porach roku, jakie nosili stroje, jakie jadali potrawy. Dzieci próbowały rozpoznać stosowane wówczas przyprawy, a na końcu nakryły stół do uczty – nieee, same do niej nie zasiadły (cóż, to tylko muzeum…), ale za to obejrzały fragment filmu „Pan Tadeusz” przedstawiający biesiadę. Może kiedyś, gdy przeczytają narodową epopeję przypomną sobie te zajęcia i wspomną miło świetlicę…   http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1603

   

  Jemy zdrowo i kolorowo

  W dniach 6 i 7 czerwca odbyły się w naszej świetlicy Dni Zdrowego Żywienia Jemy zdrowo i kolorowo. Z tej okazji każda z grup świetlicowych wzięła udział w zajęciach edukacyjnych mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie uczniów do codziennego spożywania warzyw i owoców. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci dostały do dyspozycji różnego rodzaju warzywa i owoce, z których wykonywały smaczne i zdrowe przekąski: kanapki, sałatki i szaszłyki oraz tworzyły nietuzinkowe kolorowe obrazki. Na zakończenie świetliczaków czekała niespodzianka – wielka warzywno – owocowa uczta oraz degustacja zdrowych… słodyczy w postaci rafaello z kaszy jaglanej i ciasta pomidorowego. Po tej lekcji każdy uczeń Jedynki z pewnością doskonale wie, jak zdrowo się odżywiać i jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest aktywność fizyczna. A jeśli już zapomni – może oglądając piękne zdjęcia, odświeży sobie pamięć 🙂  http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1604

   

  Prawie jak The World Games!

  Nasze świetliczaki, po zapoznaniu z ideą The World Games, miały okazję osobiście wziąć udział zawodach sportowych. 8-go czerwca odbyła się Olimpiada Świetlicowa „Baw się razem z nami!”, w której wystartowały całe grupy świetlicowe. Każda grupa miała okazję wykazać się sprawnością, celnością, skupieniem, a przede wszystkim solidarnością – bo najważniejsze podczas zabawy były zasady fair play i gra zespołowa! Rozgrywkom towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje, a zaangażowanie dzieci przerastało najśmielsze oczekiwania! Krótko ujmując: prawdziwe igrzyska – prawie jak The World Games! Kilka zdjęć z Olimpiady można znaleźć tutaj http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1605

  Piękne czytanie

  1 czerwca, w ulubiony dzień dzieciaków, wybraliśmy się do Rynku przed budynek Muzeum Pana Tadeusza, aby wziąć udział w happeningu „Piękne czytanie” (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1596). Pomysłodawcami spotkania byli Szkoła Podstawowa nr 82, organizatorzy akcji „Cały Wrocław czyta” oraz muzeum. Uwielbiamy bajki, dlatego też nasza grupa składała się ze znanych i lubianych bajkowych bohaterów: pirata, Dzwoneczka, Pippi Pończoszki, dr Dolittle, księżniczki, kota w butach i niedźwiedzia polarnego. Na miejscu wysłuchaliśmy fragmenty „Pana Tadeusza” czytane przez dyrektora muzeum oraz prezydenta Wrocławia. Jak zawsze zostawiliśmy po sobie ślad, wpisując się  do pamiątkowej księgi.

  Nasze wyjście postanowiliśmy zakończyć lodową ucztą, jak na prawdziwy DZIEŃ DZIECKA przystało!

   

  MAJ 2017

  Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”

  Dnia 11.05.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 90 im. prof. St. Tołpy we Wrocławiu odbył się XXI Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice grupy świetlicowej kl. III f Michalina Szczepaniak i Iga Wysocka. Dziewczynki pod opieką wychowawcy Moniki Mielec przez dwa miesiące intensywnie przygotowywały się do konkursu zgłębiając wiedzę z przyrody i ekologii. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z zakresu: ochrony roślin i zwierząt, działań człowieka chroniących przyrodę w swoim środowisku, zdrowia i bezpieczeństwa człowieka, ochrony roślin i zwierząt żyjących w Polsce i na Dolnym Śląsku. Dziewczynki rozwiązywały test sprawdzający wiedzę i uczestniczyły w części praktycznej przeprowadzając różne doświadczenia i interpretując ich wyniki. Po niełatwej rywalizacji, oczekując na werdykt jury, obejrzałyśmy interesujące przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez gospodarzy. Emocje były ogromne, a nasza radość jeszcze większa, kiedy dowiedziałyśmy się, że nasze reprezentantki zajęły III miejsce! Serdecznie gratulujemy! Galeria: http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1584

   

   

  Międzyszkolny konkurs astronomiczny „Gwiezdne szlaki”

  Troje uczniów z klasy 3 c przez kilka tygodni zagłębiało tajemnice kosmosu. Zdobytą wiedzę sprawdzili na międzyszkolnym konkursie „Gwiezdne szlaki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 i zajęli III miejsce. Oto relacja z konkursu napisana przez uczniów: „Karolina, Agata i Igor jako reprezentanci SP1 pojechali na kosmiczny konkurs „Gwiezdne szlaki” do SP20. Była tam część, w której trzeba było wykazać się wiedzą (krzyżówki, rebusy, losowanie pytań) oraz zadanie plastyczne (temat – kosmiczna podróż). Mimo tego, że konkurs był trudny to był ciekawy i dużo się nauczyliśmy.” „Konkurs bardzo mi się podobał, po otrzymaliśmy pyszny poczęstunek, ale najważniejsze było to, że dowiedziałem się dużo o kosmosie”. Serdecznie gratulujemy sukcesu! Galeria: http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1583

   

  Wyniki konkursu „Podróże małe i duże”

  Informujemy, że nasz międzyszkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Podróże małe i duże” został rozstrzygnięty.

  Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy i pragniemy podkreślić, że temat potraktowany był przez was bardzo wszechstronnie. Prace, które przyszło nam oceniać ujawniały dużą wyobraźnię i kreatywność plastyczną dzieci. (Mozna to zobaczyć nanawet na zdjęciach prac http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1574)

  Liczymy na dalsze, wspólne plastyczne podróże, a nagrodzonym – gratulujemy.

  Nagrody główne otrzymali:

   I miejsce Wiktor Pietrzak (SP 17)

  II miejsce Tola Kowalska (ZSP 14)

  III miejsce Hania Kida    (SP 36)

  Wyróżnienia otrzymali:

   Natalia Lechowicz (ZS 11)

  Maja Cygan (ZS 11)

  Jakub Stróż (SP 17)

  Zosia Pietruszewska, Nadia Skórska  (ZS 11)

  Pola Bułat (SP 36)

  Laureatów konkursu zapraszamy na rozdanie dyplomów i nagród, które odbędzie się 12 czerwca w naszej szkole.
  O szczegółach wydarzenia poinformujemy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

   

  D Z I Ę K U J E M Y ! ! !

  Zakończyliśmy akcję charytatywną na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Pola Nadziei.

  Przez kilka tygodni kwietnia wykopywaliśmy, cięliśmy i sprzedawaliśmy piękne żonkile z naszego szkolnego ogródka. Przy wejściu do szkoły witał nas zapach wiosennych kwiatów i uśmiechnięci kwestujący.

  Zebraliśmy dla dzieci 1554,75 zł.

  Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, bardzo dziękujemy!

  Wychowawcy i dzieci ze świetlicy

   

  Podróże małe i duże – regulamin konkursu

  Świetlica w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu zaprasza wychowanków świetlic do udziału w konkursie plastycznym:“PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”.

  Cele konkursu: rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości plastycznej u dzieci; budzenie zainteresowań geograficznych i kulturowych; inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności artystycznych; nawiązanie współpracy z innymi świetlicami szkolnymi, wymiana doświadczeń i pomysłów.

  Regulamin konkursu: w konkursie mogą wziąć udział wychowankowie świetlic szkolnych z klas 1-3; prace indywidualne, wykonane pod opieką jednego wychowawcy; prace płaskie; technika: dowolna; format pracy: dowolny; opis pracy: czytelna wizytówka zawierająca imię i nazwisko autora, klasę, nazwę szkoły, imię i nazwisko opiekuna; ilość prac: max. 5 szt. z placówki.

  Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, pomysłowość, estetyka. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru prac do prezentacji. Prace, które biorą udział w konkursie będzie można odebrać po 19 czerwca. Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Wszyscy autorzy prac otrzymują dyplomy, opiekunowie otrzymają zaświadczenie.

  Terminy: prace należy dostarczyć do 19 maja 2017 r.; wystawa prac od 23.05. do 16.06.2017 r. (na parterze w szkole); wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 maja 2017 r. na stronie internetowej http://sp1.wroclaw.pl w zakładce “świetlica”, a wyróżnione szkoły zostaną poinformowane mailowo (na adres szkoły)o terminie uroczystego wręczenia nagród.

  Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wspaniałych pomysłów i dobrej zabawy! Serdecznie zapraszamy!
  Organizatorzy: wychowawcy świetlicy: M. Bednarek , E. Dudziak ,K. Korzeniowska, E. Łozińska, R. Pawłowska, G. Skuza, A. Świderska.

  Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu dla potrzeb promocyjnych (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08/1997 r. Dz. U. Nr. 133poz. 833 z póź. zm.).

  MARZEC 2017

  29 marca gościliśmy w świetlicy nauczycieli z wrocławskich szkół na kolejnych warsztatach plastycznych z cyklu „Kreatywnie z dziećmi”. W tym roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczestnicy z zapałem ozdabiali torby na świąteczne zakupy, robili kartki wielkanocne i wykonywali odbitki kalkograficzne. Dodatkową atrakcją był pokaz tworzenia maski gipsowej.

  Zaprezentowane formy zajęć tak zachwyciły uczestniczki warsztatów, że wszystkie wytwory zabrały do domów, ledwie zdążyliśmy niektóre sfotografować…http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1545
  Już szykujemy niespodzianki na przyszłoroczne warsztaty…  Zapraszamy!

  LUTY 2017

  W Dniu Otwartych Drzwi naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki. Dzieci na co dzień uczęszczają do Przedszkola nr 3 mieszczącego się obok naszej placówki. Wizyta była szczególna, ponieważ maluchy nie tylko zwiedziły szkołę, ale również uczestniczyły w zajęciach plastycznych z klasami trzecimi prowadzonymi przez panią Elżbietę Dudziak i panią Karolinę Korzeniowską. Zajęcia miały na celu zapoznanie sześciolatków z naszymi uczniami, których być może będą spotykać już od września na szkolnych korytarzach. Dzieci w trakcie zajęć wspólnie wykonały girlandy z własnym imieniem, które zabrały ze sobą na pamiątkę do domu.  http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1496

  W ramach akcji „Cały Wrocław czyta” nasza szkoła opiekuje się dwoma skrzyneczkami bookcrossingowymi mieszczącymi się w Ogrodzie Botanicznym i Pasażu Grunwaldzkim.
  Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży ma za zadanie rozpowszechnić czytanie. Polega to na zostawianiu książek w skrzyneczkach rozmieszczonych po całym Wrocławiu, skąd inni mogą je wziąć do przeczytania.
  W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas trzecich wraz z liderami akcji systematycznie zasilają wybrane pod opiekę skrzyneczki. Dzieci na tyle wczuły się w rolę strażników skrzynek, że również w czasie wolnym wraz z rodzicami odwiedzają i na bieżąco zapełniają miejsce książkami. http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1497

  STYCZEŃ 2017

  SUKCESY

  Chwalimy się, bo mamy czym! Oto sukcesy naszych świetliczaków w I semestrze:

  • I miejsce zajęła Lena Ślęzak z kl. III e w konkursie „Zwierzaki cudaki” (SP nr 71)
  • III miejsce zajęła Hanna Grygiel z kl. III b w konkursie „Grzyby naszych lasów” (SP nr 17)
  • I miejsce zajęła Weronika Wścisło z kl. III a w konkursie „Jesienne Kompozycje” (ZS nr 9)
  • I miejsce zajęła Weronika Wścisło z kl. III a w konkursie „Liściaki” (SP nr 18)
  • II miejsce zajęła Zuzia Kus z kl. III a w konkursie „Liściaki” (SP nr 18)
  • I miejsce zajęła Ula Wojciechowska z kl. III a w konkursie „Mój przyjaciel miś- raz na ludowo” (SP nr 28)
  • III miejsce zajęła Nikola Tarnowska z kl. III f w konkursie „Magiczny czas- projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej” (Muzeum Poczty i Telekomunikacji)
  • I miejsce zajęła Ada Matkowska z kl. II w konkursie „Cztery pory roku z filcu” II edycja- jesień (SP nr 3)
  • Wyróżnienie zdobyła Ania Kaczmarek z kl. II w konkursie „Cztery pory roku z filcu” II edycja- jesień (SP nr 3)
  • Wyróżnienie zdobyła Michalina Szczepaniak z kl. III f w konkursie „Cztery pory roku z filcu” II edycja- jesień (SP nr 3)
  • Wyróżnienie zdobyła Ada Adamska z kl. II d w konkursie „Zakładka ekologiczna” (SP nr 107)
  • Wyróżnienie zdobyła Hanna Markiewicz z kl. II d w konkursie „Zakładka ekologiczna” (SP nr 107)

   

  UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU W ZIMOWEJ SZACIE

  W styczniu w naszej świetlicy uroczyscie zakończyliśmy międzyszkolny konkurs W zimowej szacie. Były nagrody dla najlepszych i … świetna zabawa. Fotorelacja i nagrodzone prace: http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1470, http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1472.

  AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ WROCŁAWSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

  W listopadzie 2016 roku w naszej świetlicy odbyła się akcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W październiku uczniowie przynosili zabawki, pluszaki i książki, które stały się fantami w loterii. Uzbierane dzięki loterii pieniądze (w wysokości 500zł) oraz  karma i materiały do wyścielania legowisk przyniesione przez uczniów, zostały zawiezione do schroniska przez nie same wraz z opiekunami. Nasi uczniowie przygotowali ciekawą prezentację z przekazania tych darów i pieniędzy, którą można obejrzeć na ekranie przy wejściu głównym do szkoły i tutaj w imieniu dyrekcji pragniemy podziękować Joannie Szaramecie  z klasy 4d, Marcie Kalinowskiej i Wiktorii Tomaszewskiej z klasy 6d.

  W galerii można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu:   http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1471
  Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji loterii oraz zaangażowanie w zbiórkę karmy i koców. To między innymi dzięki Waszemu wsparciu psy i koty ze schroniska mają pełne brzuszki oraz ciepłe miejsce do spania.

  GRUDZIEŃ 2016

  Wyniki konkursu „Świat w zimowej szacie’’

  Z przyjemnością informujemy, że nasz międzyszkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Świat w zimowej szacie” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

  Komisja oceniająca nagrodziła i wyróżniła najciekawsze prace.

  Nagrody główne otrzymali:

  • I miejsce – Aleksandra Ciesielska (SP 78),
  • II miejsce- Monika Woźny (SP 17),
  • III miejsce – Oliwia Wańczyk ( ZSP 14),
  • III miejsce – Hanna Szpil (SP 17).

   Wyróżnienia otrzymali:

  • Jagoda Knopek (SP 17),
  • Piotr Kołodziej (SP 3),
  • Magdalena Urbańczak (ZSP 14),
  • Zuzanna Kawaciuk (SP 113),
  • Natalia Krukowska (SP 78),
  • Maja Harlender (SP 78) ,
  • Nikola Jurek (SP 51),
  • Dawid Król (ZSP 14),
  • Justyna Martynik (SP 36),
  • Monika Wilk (SP 36),
  • Zuzanna Kliber (SP 36).

  Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje!

  Laureatów konkursu zapraszamy na rozdanie dyplomów i nagród, które odbędzie się

  w styczniu w naszej szkole. O szczegółach wydarzenia poinformujemy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

   

  PRZED KIERMASZEM BOŻONARODZENIOWYM
  Na dworze mamy lekki mróz, w powietrzu unosi się klimat zbliżających się Świąt, a w naszej świetlicy ruszyły przygotowania do XXI Kiermaszu Bożonarodzeniowego.  Dzieci z zaangażowaniem pod okiem wychowawców tworzą piękne ozdoby: choinki z papieru, bombki z szyszek, gwiazdki z włóczki. Wyklejane, malowane, wyszywane. Każdy znalazł pomysł w sam raz dla siebie.  Dzięki zdjęciom już teraz można z bliska przyjrzeć się tym cudeńkom…  http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1431

  W MUZEUM PANA TADEUSZA

  Dnia 2 grudnia dzieci z klas II c, II d i IIe uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Pana Tadeusza. Tematem  zajęć  były „Tajemnice dawnego dworu i jego mieszkańców”. Zwiedziliśmy dwie sale ekspozycyjne, w których zobaczyliśmy ubrania polskiej szlachty i sposób nakrycia stołu w szlacheckim dworze. Główną atrakcją była możliwość przymierzenia przez dzieci strojów, jakie nosiły polskie szlachcianki i szlachcice w XIX w. Zapraszamy do galerii zdjęć. http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1436

  LAUR CZYTANIA 2016 dla SP 1 we Wrocławiu

  Dnia 1 grudnia 2016 r. przedstawiciele klas trzecich wraz z opiekunem, panią Agatą Misztelą, wzięli udział w 25. Targach Dobrych Książek połączonych z finałem XIV edycji akcji Cały Wrocław czyta.
  Podczas gali finałowej we Wrocławskim Centrum Kongresowym trzecioklasiści w imieniu całej społeczności szkolnej odebrali z rąk organizatorów akcji nagrodę główną (w postaci statuetki, pamiątkowego dyplomu, teatrzyku i książek edukacyjnych) za aktywny i twórczy wkład w promowanie działań czytelniczych i bookcrossingowych.
  Po części oficjalnej dzieci udały się do Hali Stulecia na targi, gdzie miały okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach plastycznych i czytelniczych (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1428)

  LISTOPAD 2016

  SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

  W piątek 25 listopada w świetlicy odbyła się prelekcja strażnika miejskiego dotycząca wrocławskich krasnali. Dzieci poznały historie, imiona oraz miejsca, gdzie we Wrocławiu „ukrywają się” krasnale. Mieliśmy okazje zobaczyć  je z bliska, dzięki  prezentacji przygotowanej przez naszego gościa.

  KONKURS MIĘDZYŚWIETLICOWY

  Świetlica Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza wychowanków świetlic do udziału w konkursie plastycznym: „ŚWIAT W ZIMOWEJ SZACIE”.

  Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wspaniałych pomysłów i dobrej zabawy!

  PAŹDZIERNIK 2016

  POLA NADZIEI

  W tym miesiącu rozpoczęliśmy działania związane z akcją Pola Nadziei 2016/17. Uczniowie naszej szkoły przynieśli 365 cebulek żonkili. Wszystkie zostały posadzone w szkolnym ogródku. Czekamy do wiosny, aż wyrosną z nich piękne żonkile.W imieniu podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci serdecznie za nie dziękujemy! http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1407

  Kolorowa jesień w świetlicy

   Jesień to piękna pora roku obdarowująca nas skarbami przyrody, które możemy wykorzystać do nauki i zabawy. Dla naszych świetliczaków stała się ona inspiracją do wykonywania przeróżnych prac plastycznych. Podczas jesiennych spacerów dzieci zbierały kolorowe liście, żołędzie oraz „noski”, które stały się jednym z elementów wykonywanych przez nich prac.  Nie zabrakło również jesiennych pejzaży namalowanych za pomocą farb, czy drzewek jesiennych z pestek dyni i bibuły. Tak pięknie wykonane prace przyozdabiają nasze świetlice i korytarze szkoły. (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1391)

    Marek Głogowski „Pora wesoła

   Kto powiedział, że jesień jest smutna,
  Że ma kolor szarego płótna,
  Że jej prawie nie widać we mgle?
  Kto to wszystko powiedział?
  Ja nie!
  Dla mnie jesień to pora wesoła,
  Roześmiana i gwarna jak szkoła!
  Lśniąca skórką kasztana na trawie,
  W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.

  Jesień – roztargniona malarka
  Gubi farby po lasach i parkach,
  A ja biegam wciąż za nią z ochotą
  i znajduję brąz, czerwień i złoto!

Skip to content