gru

Audycje muzyczne w świetlicy

Rozpoczęliśmy w świetlicy cykl koncertów przy współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Podczas spotkań z muzyką dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografię i twórczość, jak również muzykę różnych kultur.

22 października, w świetlicy podczas koncertu „Roztańczony buntownik” młodzi słuchacze z klasy I a, II b, III b i III c wybrali się w podróż po muzycznym świecie jazzu i klasyki dwóch wspaniałych amerykańskich kompozytorów: Leonarda Bernsteina i George’a Gershwina. W trakcie koncertu dzieci próbowały wychwycić rytmy, które decydowały o rozrywkowym charakterze wykonywanych dzieł. Ponadto zapoznały się z brzmieniem takich instrumentów muzycznych jak: klarnet, wiolonczela, pianino elektryczne oraz instrumenty perkusyjne. Audycja muzyczna była dla wychowanków źródłem radosnych emocji.

W grudniu uczniowie mieli okazję wysłuchać „Opowieści lasku wiedeńskiego”.

Zostali zapoznani z historią walca i brzmieniem instrumentów: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i instrumentów perkusyjnych. Dzieci poznały rodzinę Straussów, ich twórczość i tajemnicę powodzenia dzieł, których nieprzemijające siła i urok do dziś zachwycają publiczność.