• 15
  lut
  2024

     Stałe miejsce w codziennym planie zajęć świetlicowych zajmuje głośne czytanie. Jest to czas relaksacji i odpoczynku na dywanie, wyciszenia i rozwijania naszej wyobraźni. Razem z wychowawcami poznajemy nowych bohaterów, ich uczucia, wspólnie przeżywamy niesamowite przygody. Śledzimy zwroty akcji, poznajemy różne ciekawostki i wzbogacamy naszą wiedzę oraz słownictwo. Wśród przeczytanych przez nas książek, znajdują się zarówno bestsellery świetlicowe, takie jak ,,Korniszonek” G. Bąkiewcz,  ,,Karolcia” M. Kruger  i ,,8+2 i ciężarówka” AS.C.Vestly. Jak i nowości czytelnicze – ,,Ikabog” J. K. Rowling, czy ,,Baśnie” B. Pawlikowskiej oraz ,,Słup Soli” E. Zubrzyckiej. Uznanie najmłodszych słuchaczy zdobyły także mniejsze pozycje , jak ,,Samsam” S. Bloch, ,,Martynka” W. Chotomskiej i ,,Franklin” P.Bouge. Tradycyjnie nie zabrakło w czytanym repertuarze baśni J. Ch. Andersena. 

    Wielkim zainteresowaniem uczniów klas I-III cieszył się przeprowadzony  w listopadzie 2023 roku przez naszą świetlicę Konkurs Plastyczno – Literacki ,,Misie w literaturze”. Dzieci prezentowały swoich ulubionych, puchatych bohaterów książek dla dzieci. Oczywiście wśród nich znaleźli się znani wszystkim Kubuś Puchatek i Uszatek, jak i mniej popularny, uzdolniony wokalnie Colargol; czy historyczna postać odważnego niedźwiadka Wojtka. W konkursie brało udział pięćdziesięciu uczniów, których piękne, kolorowe prace plastyczne były prezentowane w świetlicowej galerii na szkolnym korytarzu. Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe dyplomy i drobne upominki – wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich za udział! 

      Wychowanka naszej świetlicy Kalina Domańska z  klasy IV b wzięła udział w uroczystym zakończeniu i rozdaniu nagród w miejskim konkursie  „Przyjazne miejsce do czytania w parku wrocławskim” organizowanym w ramach akcji ,,Cały Wrocław czyta…”. Jej projekt ławeczki czytelniczej otrzymał I miejsce w kategorii klas I- III szkół podstawowych. Oprócz wystawy prac i uroczystego wręczenia nagród rzeczowych, Kalinka uczestniczyła  również  w warsztatach architektonicznych zorganizowanych w Bibliotece Dolnośląskiej. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

    Nasza świetlica brała też udział w szkolnych akcjach promujących czytelnictwo, takich jak:  

  • ,,Czytamy z sercem”, 
  •  VIII Ogólnopolskiej   Akcji ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu czytania na przerwie”. 

  Uczniowie klas starszych mogli się przekonać, że czytanie nie jest nudne, słuchając prezentowanych z pasją opowieści o sławnych ludziach, którzy mieli niekonwencjonalne pomysły i fascynujące życie pełne odkryć i wynalazków. 

  Zachęcamy wszystkich świetliczaków do kontynuowania naszych wspólnych aktywności czytelniczych. 

Skip to content