Szanowni Państwo!

Informujemy, że trwają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2017/2018.

Deklaracja zapisu dziecka do świetlicy jest dostępna u wychowawców świetlicy (sale: 1, 2, 4, 9), w sekretariacie szkoły lub można ją pobrać ze strony internetowej szkoły http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1572

Wypełnione karty prosimy składać u wychowawców świetlicy lub w sekretariacie w następujących terminach:

- do 5 czerwca – uczniowie obecnych klas I – V;

- do 9 września – przyszli uczniowie klas pierwszych (rok szkolny 2017/2018).

W imieniu wszystkich wychowawców serdecznie zapraszamy dzieci do świetlicy szkolnej! Czekamy na Was z ciekawymi propozycjami zajęć i zabaw.

CELE: * Świetlica w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia opiekę uczniom przed i po lekcjach.* Stwarza dzieciom warunki do rozwijania ich indywidualnych zainteresowań, odpoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku, odrobienia prac domowych oraz poznawania ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego.

SPECYFIKA PRACY: * Zajęcia świetlicowe prowadzone są według tematów zaplanowanych na poszczególne tygodnie, które nawiązują do najbliższego środowiska dzieci (rodziny, szkoły, kolegów, przybliżają nasze miasto i kraj). * Zgodnie z porami roku rozmawiamy z dziećmi o zmianach w przyrodzie, uczymy się piosenek, organizujemy zajęcia tematyczne oraz przystrajamy nasze sale. * Odpowiednio dobrane gry i zabawy grupowe wzbogacają doświadczenie dzieci, wzmacniają ich samoocenę, uczą jak radzić sobie z trudnymi emocjami, kształtują umiejętność współpracy w grupie. * Wspólnie z kolegami i koleżankami gramy w gry planszowe, rysujemy, malujemy, lepimy, śpiewamy i bawimy się. * Są też chwile, kiedy potrzebujemy ciszy i spokoju – czytamy wtedy wspólnie wybraną książkę, uczestniczymy w zajęciach relaksujących, odrabiamy lekcje.

TRADYCJE ŚWIETLICY: * Działania proekologiczne: udział w akcji „Sprzątanie świata”, loteria fantowa na rzecz schroniska dla zwierząt i konia Posejdona, zbiórka suchej karmy dla psów i kotów oraz materiałów do ocieplania legowisk; organizacja akcji „Ratujemy drzewa” - zbieramy makulaturę; twórczość artystyczna dzieci związana z przyrodą i jej ochroną.* Udział w akcji „Cały Wrocław czyta” (promowanie czytelnictwa).* Udział w szkolnym  Kiermaszu Bożonarodzeniowym; udział w akcji „Trzymaj się prosto”. Spotkania pokoleniowe z okazji świąt rodzinnych.

WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM: Stale współpracujemy ze Strażą Pożarną i Policją (spotkania z funkcjonariuszami, pogadanki, konkursy), schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Organizujemy międzyświetlicową olimpiadę sportową dla dzieci z sąsiadujących szkół. Nawiązaliśmy również współpracę z edukatorem bezpieczeństwa, który prowadzi zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Ponadto nasze świetliczaki same projektują i wykonują, pod okiem profesjonalnego grafika, przypinki do odzieży.

DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ I DOŚWIADCZENIEM: W roku szkolnym 2012/2013 zorganizowaliśmy warsztaty „Zabawy z tańcem i śpiewem” dla nauczycieli z wrocławskich szkół

KONKURSY - ORGANIZACJA: Organizujemy cyklicznie konkursy plastyczne dla dzieci z naszej szkoły: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Bogactwo naszych lasów”, a także konkurs dla dzieci z wrocławskich szkół „Z plecakiem po Polsce”. Odbywa się również świetlicowa mini lista przebojów.

KONKURSY - UDZIAŁ: Nasza świetlica chętnie bierze udział w wielu konkursach plastyczno – manualnych oraz konkursach wiedzy (m.in. „Przygoda z Ekoludkiem”) organizowanych przez wrocławskie szkoły i inne instytucje, m.in. Młodzieżowy Dom Kultury czy wrocławskie ZOO.

NASZE OSIAGNIĘCIA: "Świetliczaki"  osiagają wiele sukcesów w konkursach plastycznych oraz wiedzowych.