XVIII Szkolne Mistrzostwa w Szybkim Liczeniu Uczniów Klas Czwartych

Nasz szkolny konkurs osiągnął w tym roku pełnoletniość – odbył się już po raz osiemnasty! Ale formuła konkursu, bardzo atrakcyjna dla uczestników, nie zmienia się od lat. Składają się na nią gry związane z tabliczka mnożenia: Samuraj, Sokole Oko, Jasnowidz i Bingo oraz konkurs niespodzianka. Poza tym uczniowie rozwiązują indywidualnie zadania rachunkowe. Każda klasa czwarta ma możliwość wystawienia w konkursie pięciu swoich najlepszych matematyków. Często ich wybór odbywa się poprzez wewnętrzklasowe mini-konkursy sprawdzające sprawność rachunkową. Klasyfikacja prowadzona jest zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Miło nam poinformować, że w tym roku w konkursie XVIII Szkolne Mistrzostwa w Szybkim Liczeniu Uczniów Klas Czwartych zwyciężyła Zoja Bałtaki z klasy 4d. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Trocha również z 4d, na 3. miejscu uplasowała się Maria Kwiatkowska z 4a. Najlepszą drużyną wśród czwartoklasistów okazała się drużyna klasy 4d. Brawo, brawo, brawo dla laureatów oraz wszystkich uczestników szkolnych finałów.