sty

Sukcesy sportowe dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu awansowała do finałów Wrocławia w mini piłce ręcznej i piłce koszykowej. GRATULUJEMY SUKCESU, ŻYCZYMY KOLEJNYCH WYGRYWANYCH MECZÓW! I w piłce ręcznej i koszykówce!
    Relacje ze zmagań w mistrzostwach dzielnicy, strefy w obu dyscyplinach można przeczytac poniżej (są też zdjęcia!). Zapraszamy!

Po zakończonych rozgrywkach strefy wrocławskiej wschód Igrzysk Dzieci w piłce koszykowej dziewcząt nasza reprezentacja zajęła III miejsce i awansowała do Finału Mistrzostw Wrocławia. Nasza drużyna musiała rozegrać 6 spotkań, aby osiągnąć taki sukces. W pierwszym meczu grupowych rozgrywek pokonała SP 12 24:6, następnie zaliczyliśmy wygraną walkowerem z drużyną ZS Don Bosco, która zrezygnowała z gry i na końcu ulegliśmy gospodarzowi SP 45 18:28, który w III kwarcie z nami remisował i wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki, tyle że trybuny pełne kibiców gospodarza robiły, co mogły, aby nam utrudnić grę i w efekcie straciliśmy precyzję rzutów, bo w czwartej kwarcie na 10 rzutów tylko jeden był celny… Kolejnego dnia w innej szkole w ćwierćfinale strefy wschód przyszło nam się zmierzyć z drużyną SP 39, którą pokonaliśmy dość wysoko 26:14 a już w półfinale spotkaliśmy się chyba z jednym z najlepszych zespołów koszykarskich rozgrywek, a mianowicie z SP 78. Tutaj po ambitnej walce musieliśmy uznać wyższość tych dziewcząt i pogratulować wygranej z nami, bo naprawdę grają na bardzo wysokim poziomie. Ostatni mecz o awans zagraliśmy w tym dniu z gospodarzem SP 40, z którym I i II kwartę przegrywaliśmy, lecz wolą walki, ambicją i lepszą kondycją fizyczną pokonaliśmy tę szkołę 32:24 i tym samym wywalczyliśmy III miejsce oraz awans do finałów wrocławskich. Emocji co niemiara i wielkiej radości po wygranym meczu mnóstwo!. Brawo dla dziewcząt!!! Wywalczyły to zaciętością i ambitnym charakterem (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1762).

Na sukces pracował cały zespół utalentowanych wszechstronnie dziewcząt i z meczu na mecz z wielkim upodobaniem, zgraniem oraz zaangażowaniem budowały i budują wspaniały kolektyw drużynowy wspierających się nawzajem ludzi. Oto one:

Jagoda Derda- kapitan

1. Julia Durys
    2. Alicja Szymocha
    3. Oliwia Morawska
    4. Patrycja Pietrzak
    5. Aleksandra Herla
    6. Julia Karcz
    7. Oliwia Hawalewicz
    8. Julia Smolis
    9. Emilia Królikowska
    10. Matylda Cholewińska
    11. Aleksandra Baran
    12. Wiktoria Grzybowska
    13. Aleksandra Pożarycka
    14. Anastazja Polishchuk
    15. Hanna Paliwoda
    16.  BarbaraBoczkowska
    17. Dominika Pudzinouskaya.

Zespół prowadzi : Mariusz Bednarek

Zakończyły się eliminacje do finału Mistrzostw Wrocławia w mini piłce ręcznej w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu tych strefowych rozgrywek pokonała SP 10  13:0, następnie wygrała z SP 45 6:2 i z SP 58  5:1. W finale strefy wschód przyszło nam się zmierzyć z najpoważniejszym przeciwnikiem z SP 78. Nasza drużyna wygrała ten mecz 8:7, a następnie pokonała SP 74 10:5 i tym samym SP 1 została Mistrzem Strefy Wschód i awansowała z 1. miejsca do finału Mistrzostw Wrocławia (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1761).

Dziewczęta grały niezwykle ambitnie i mądrze. W bramce wspaniale spisywała się Julia Karcz, najwięcej bramek 17 zdobyła Jagoda Derda – kapitan naszej drużyny. Pozostałe dziewczęta bardzo dobrze rozgrywały piłkę w ataku pozycyjnym i walecznie grały w obronie, przechwytując wiele podań przeciwnika.

A oto skład naszej drużyny oraz w nawiasie ilość zdobytych bramek:

1. Julia Karcz – bramkarka
    2. Jagoda Derda- kapitan -(17)
    3. Barbara Boczkowska – (9)
    4. Julia Durys – (9)
    5. Wiktoria Grzybowska – (3)
    6. Emilia Królikowska – (2)
    7. Oliwia Morawska – (2)
    8. Patrycja Pietrzak – (2)
    9. Dominika Pudzinouskaya- (1)
    10. Sara Maruszak
    11. Zofia Łazarz