Plan Lekcji

Procedury w roku szkolnym

Sty

Podwójne zwycięstwo w Turnieju Świątecznym!

Zmagania rozpoczęli chłopcy z rocznika 2008. Pierwszy mecz rozegrali z  SP 74. Po dość wyrównanym początku nasi uczniowie przejęli inicjatywę i wygrali pewnie 18:12. W kolejnym meczu nasza reprezentacja 2008 zmierzyła się z drużyną gospodarzy – SP 46. I w tym przypadku tylko początek meczu był wyrównany, a w dalszej części to nasi chłopcy dominowali na boisku, wygrywając  zdecydowanie mecz (14:7) i cały Turniej!
    Reprezentację naszej szkoły rocznika 2008 tworzyli: Hubert  Lempach, Tadeusz  Kurda, Paweł  Kruczek, Kacper  Straszewski, Marat  Seryukov, Grzegorz  Staruch, Oskar  Dela, Mateusz Marciniak.

Jako drudzy do walki o zwycięstwo przystąpili chłopcy urodzeni w 2009 roku.

W dniu 14.12.2019 roku o godzinie 10.30 w Szkole Podstawowej nr 46 zaczął się Turniej Świąteczny piłki ręcznej chłopców rocznika 2009. Brały w nim udział trzy drużyny: SP nr 46, czyli gospodarze, SP nr 74 i my – SP nr 1. Każda drużyna grała po dwa spotkania. O godz. 11.15 odbył się pierwszy mecz –  SP 74 grała z nami. Mecz zaczął się od wyrównanej walki. My zaczęliśmy taktyką „każdy swego”, to znaczy, że każdy naprzeciwko siebie ma przeciwnika i musi go kryć. Najpierw atakowaliśmy podaniami, piłka przemieszczała się od lewej do prawej strony, aż w końcu doszła do prawego skrzydła.  Janek, który tam grał, zdobył bramkę, rzucając przy słupku i było 1:0 dla nas. Potem zawodnicy SP74 prowadzili atak, ale Igor, który grał na środku, odebrał im piłkę i podał do mnie. Zauważyłem, że Janek jest wolny na skrzydle, podałem mu, a on rzucił swoją drugą bramkę i było 2:0. Potem nasi rywale źle przeprowadzili kontrę, oddali rzut, ale nasz bramkarz (Piotrek) obronił, wyprowadził piłkę do przodu, chwycił ją Janek, rzucił na bramkę, trafił i było 3:0. Potem uczniowie SP 74 zagrali dokładnie w ataku i udało im się zdobyć bramkę na 3:1. Po wznowieniu od środka, po wymianie kilku podań, dostałem piłkę i będąc w dogodnej pozycji, musiałem wykorzystać sytuację i zdobyłem bramkę. Było 4:1. Grałem na prawej stronie w ataku, ponieważ jestem leworęczny (jedyny w drużynie), a na tej pozycji grają właśnie zawodnicy leworęczni. W kolejnej akcji rywalom udało się zmniejszyć straty. W kolejnych akcjach to jednak częściej my zdobywaliśmy bramki, byliśmy skuteczni w przeciwieństwie do zawodników SP 74. Bardzo dobrze bronił nasz bramkarz – Piotrek. Do przerwy prowadziliśmy 10:3. W drugiej połowie graliśmy strefą, to znaczy, że zawodnicy w obronie ustawieni są przy linii 6m, a w ataku grają na wyznaczonych pozycjach. W drugiej części spotkania utrzymaliśmy dobrą skuteczność i jeszcze lepszą obronę, rzuciliśmy jeszcze dziewięć bramek, tracąc tylko jedną. Mecz zakończył się wynikiem 19:4 na naszą korzyść.

Drugi mecz grała SP 46 z SP 74. Lepsi okazali się gospodarze, czyli SP 46, wygrywając 14:5. Awansowali więc do finału, gdzie czekaliśmy już my – reprezentacja Jedynki.

Jak przystało na finał, mecz miał wyrównany przebieg. Bardzo dobrze zagrali w nim: Igor, Rafał i, nie chwaląc się wcale, ja (nasz trener tak mówił!). Byliśmy najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny i graliśmy dobrze w obronie. W zespole SP 46 najlepszymi zawodnikami byli bracia bliźniacy, którzy zmusili nas do ciężkiej pracy, zwłaszcza w obronie. W 18. minucie meczu trener ściągnął mnie z boiska, dając pograć mojemu koledze i powiedział mi, że zrobiłem ogromny postęp w grze. Mecz wygraliśmy 18:10. Wygraliśmy finał i cały turniej! Hura! Pan Andrzej Dudkowski – nasz trener – bardzo nas pochwalił.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w naszej drużynie został wybrany: Mateusz (czyli ja!).

Skład reprezentacji SP 1: Igor Lewandowski (środek rozegrania), Mateusz Baran (prawe rozegranie), Janek Kłos (prawe skrzydło), Staś Łazarz (lewe skrzydło), Tomasz Stempak (prawe skrzydło), Piotrek Jeziorek (bramkarz).

Relacja Mateusz Baran klasa 5D