Podwójne drugie miejsce naszych piłkarzy ręcznych w powiecie

Obie drużyny naszych piłkarzy ręcznych (młodsi i starsi) zajęły II miejsca w Mistrzostwach Powiatu Wrocławskiego. To duży sukces – gratulujemy! Chłopcy walczyli dzielnie, ulegli minimalnie w finale tylko drużynom ligowym z Żórawiny… Poniżej relacja z walki drużyny starszych chłopców (klasy VIII).

Zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców i II miejsce oraz srebrne medale zdobyła drużyna naszych dzielnych szczypiornistów, którzy w finale ponownie pokonali Szkołę Podstawową Nr 46  wynikiem 15:10. Ulegli tylko SP Żórawina, która przyjechała z pełnym składem drużyny ligowej UKS Chrobry Żórawina. Nasi chłopcy na tle tej kompletnej i bardzo dobrze zorganizowanej drużyny spisywali się na tyle dobrze, że do końca I połowy nie było widać różnicy poziomu gry, czego dowodem wynik 6:8… Rywal wydawał się być w zasięgu, lecz w II połowie pojawiły się nasze niewymuszone błędy i niecelne rzutu do tego doszły nerwy i w efekcie  przegraliśmy 11:20. Nasza drużyna dała z siebie wszystko, a nawet więcej, bo były potłuczone nosy, biodra, palce i nogi, ale na tak dobrze zgraną drużynę szkolno-ligową to nie wystarczyło.

Chłopcy czuli wielki niedosyt choć  to i tak wielki sukces szkolny i sportowy! Wielkie brawa i podziękowania należą się chłopakom: DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!

Reprezentacja SP 1 Wrocław grała w składzie:

Marat Seryukov- bramkarz, Igor Lewandowski – rozgrywający środek,

Hubert Lempach – rozgrywający lewy, Oskar Dela – obrotowy/rozgrywający

prawy/lewy, Stanisław Łazarz – lewy skrzydłowy, Mateusz Baran –

prawy skrzydłowy i prawy rozgrywający, Jan Kłos- prawy

skrzydłowy, Paweł Kruczek – obrotowy, Tadeusz Kurda – prawy

skrzydłowy, Mateusz Marciniak- obrotowy i Piotr Jeziorek- bramkarz.

Opiekunowie i trenerzy: Andrzej Dudkowski i Mariusz Bednarek.