cze

Nasi Szachiści!

1 czerwca 2021 roku odbyły się zawody o Mistrzostwo Wrocławia w szachach dzieci szkół podstawowych. Nasza drużyna zajęła bardzo wysokie 4. miejsce (http://sp1.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2021/06/IMG.pdf)! Zagraliśmy 7 rund, z czego w trzech zdobyliśmy maksymalną liczbę punktów  i  w jednej 3 punkty z 4.
    Skład drużyny:
    1 Biszczak Marcel kl. 6 / miejsce indywidualnie: 19. miejsce na pierwszej szachownicy: 5,
    2 Hajek Szymon    kl. 6/ miejsce indywidualnie: 26. miejsce na drugiej szachownicy 7,
    3 Kowalska Maja kl. 4a / miejsce indywidualnie: 18. miejsce na trzeciej szachownicy: 5,
    4 Kotłubaj Anastazja 4a/ miejsce indywidualnie: 7. miejsce na czwartej szachownicy: 2.
    Dzieci walczyły bardzo dzielnie. Duch walki nie opuszczał ich ani na chwilę. W słabszych momentach wspierały się i motywowały wzajemnie. Miejsce, jakie zajęły, to nie tylko powód do dumy dla szkoły, ale duży zastrzyk pewności siebie dla małych wojowników. Szachy to nie tylko walka z przeciwnikiem, ale głównie z samym sobą. Były łzy, załamanie, olbrzymia euforia i wiele innych emocji, które dzieci musiały opanować, aby utrzymać skupienie.

Opracowała Anastazja Kotłubaj klasa 4A.