wrz

Nasi Matematyczni Maratończycy w czołówce

W sobotę 17.09.2016 r. w finale XV Dolnośląskiego Maratonu Matematycznego wystartowało naszych 9 matematycznych asów. Rozwiązując dobrze zadania w kolejnych rundach, nasi uczniowie pokonywali swoich przeciwników. Najdłużej w walce utrzymał się Jarek Mykuliak z 6a (wytrwał 10 rund, zajął 4. miejsce w konkursie, rozwiązywał zadania przez 11 godzin!!!). Maciek Durkalec z 6b wytrwał 9 rund, Marek Machaj z 5e – 8 rund, Kamil Borowski z 6a  i Marek Karwowski z 6b – 6 rund, Emilka Królikowska z 5a – 5 rund, Albert Beżaniszwili z 6b i Jakub Białach z 6d – 4. rundy, Szymon Lipczyński z 6b – 2 rundy. Warto dodać, że do kwalifikacji maratońskich przystąpiło 908 uczniów z całego Dolnego Śląska (w tym naszych 19), do finału zakwalifikowało się 235 uczniów czyli 26% spośród nich („skuteczność kwalifikacji” naszych uczniów to 47%). Matematycy – maratończycy! Jesteśmy z Was dumni!

po Bożym Narodzeniu