lut

Najlepsi w konkursie międzyszkolnym o świetym Janie Bosko

Dnia 21 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Biograficznego o św. Janie Bosko (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/541). Organizatorami konkursu byli katecheci z SP nr 1: s. Izabela Gryń, p. Bartosz Steuer i p. Jowita Kloczkowska. W konkursie uczestniczyło po czterech laureatów wyłonionych w I etapie z poszczególnych szkół: SP nr 1, SP nr 78 i SP nr 107. Zawodnicy zmagali się z ciekawymi zadaniami, np. rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle, odgadywali fragmenty filmu, układali trzecią zwrotkę do piosenki pt.: „Gdy Janek Bosko jeszcze małym chłopcem był” czy też szukali pytań w drzewku szczęścia.

W konkursie zwyciężył zespół z SP nr 1: Natalia Ćwiklińska, Maja Czapla, Bartłomiej Dziedzic i Dominik Głowacki przygotowany przez s. Izabelę Gryń i p. Bartłomieja Steuer. II miejsce zajął zespół z SP nr 107: Izabela Minoska, Barbara Turniak, Martyna  Matys i Alicja Kalinowska przygotowany przez p. Elżbietę Bąk i p. Magdalenę Liszkę.  III miejsce zajął zespół z SP nr 78: Julia Noczyńska, Julia Jurek, Klaudia Czeszek i Kacper Kaniuka przygotowany przez ks. Krzysztofa Smardzewskiego i p. Magdalenę Baranowską. Sponsorem nagród był ksiądz Krzysztof Bucyk – proboszcz z parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu.

Dziękujemy p. Renacie Bohdanowicz – dyrektorowi SP nr 1 za otwartość i ciepłe powitanie uczestników konkursu oraz ich opiekunów, a paniom Barbarze Wołek i Danucie Kwiatkowskiej za udostępnienie czytelni i wszelką pomoc w organizacji konkursu.

Dziękujemy katechetom za bardzo dobre przygotowanie dzieci, a uczestnikom za godną postawę oraz wspaniałą zabawę.