kwi

Mistrzowie Dolnego Śląska!

Fantastyczny  sukces odniosła drużyna chłopców prowadzona przez Pana Andrzeja Dudkowskiego (zobacz drużynę: http://test.sp1.wroclaw.pl/node/214. Reprezentanci  Jedynki zwyciężyli w wojewódzkich finałach Spartakiady Młodzieży w mini piłce ręcznej. Pokonali wiele szkół sportowych i pierwszy raz od kilkudziesięciu lat zdobyli tytuł  Mistrzów Dolnego Śląska. To ogromny sukces – gratulujemy! Ogromne BRAWA!

Relacja z finałów:

24 marca 2011 roku w Legnicy w hali miejskiej OSiR odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięli udział mistrzowie czterech stref Dolnego Śląska: SP 9 z Legnicy, SP z Bolesławca, SP z Ziębic i nasza reprezentacja – Jedynka (SP 1 z Wrocławia).

Wyniki:

I półfinał                               SP Ziębice – SP Bolesławiec      18:14

II półfinał                             SP 1 Wrocław – SP 9 Legnica     15:13

mecz o III miejsce                 SP 9 Legnica – SP Bolesławiec   18:9

wielki finał            SP 1 Wrocław – SP Ziębice          20:15 !!! (HURRRAAAAA!!!)

Skład zwycięskiego zespołu:

1. Paweł Dudkowski (VI b)               9 bramek

2. Michał Wiewiórski (VI a)               7 bramek

3. Michał Zieniewicz  (VI c)               7 bramek

4. Michał Ostrejko     (VI a)             5 bramek

5. Daniel Skowerski  (VI b)              5 bramek

6. Grzegorz Gzik        (VI c)             1 bramka

7. Marek Jaracz         (VI a)

8. Jan Zalewski          (V b)

9. Michał Pompa       (VI d)              bramkarz

10. Konrad Korzeniewski (VI d)         bramkarz

Trenerem zespołu jest Pan Andrzej Dudkowski.

Chłopcy z naszej Szkoły stanowia podstawę  WKS Śląsk Wrocław, który występuje w lidze wojewódzkiej. Zajmują na razie I miejsce i mają duże szanse na awans do finałów Mistrzostw Polski!