gru

III Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

13 listopada odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1227). Celem konkursu było krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci. W tym roku gościliśmy pięćdziesięciu uczestników z wrocławskich szkół. Niezależne Jury wyłoniło laureatów. Uczennica naszej szkoły, Hania Drobińska z kl. VI a zdobyła I miejsce, w kategorii pieśni patriotycznej, wykonując wzruszający utwór pt „Dziewczyna z granatem”. W kategorii poezji II miejsce zdobył również uczeń Jedynki, Bartosz Woźniak z kl. IV b. Jego interpretacja wiersza Artura Oppmana pt „Orlątko” zachwyciła Jury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zmierzenie się z tym trudnym dla młodego człowieka tematem, a laureatom serdecznie gratulujemy. Ogromnie dziękujemy sponsorom nagród: Księdzu Bolesławowi Kazimierczakowi, proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła we Wrocławiu, Pani Ewie Steller- przewodniczącej Rady Osiedla Ołbin, Panu Kazimierzowi Ujazdowskiemu- Eurodeputowanemu.