gru

WOS międzynarodowo

Niezwykłe lekcje WOS w ramach projektu POWER „International high 5: gotowi na multikulturowość!

W dniu 27.11.2018 w klasie 8e odbyła się lekcja WOS nieco inna niż zwykle. Uczniowie mieli okazję porozmawiać po niemiecku i po angielsku z przedstawicielką austriackiej organizacji pozarządowej Kinderfreunde  Stefanie Pömmer na temat praw dzieci i działalności na rzecz ich ochrony w Austrii. Spotkanie miało charakter wirtualny – za pomocą jednego z komunikatorów internetowych i kamery mogliśmy dowiedzieć ciekawych informacji o działalności jednej z najstarszych organizacji działających na rzecz dzieci i ich rodzin w Austrii. Organizacja Kinderfreunde jest również zaprzyjaźniona z naszą szkołą – w ubiegłym roku nauczyciele i dyrekcja uczestniczyli w warsztatach dla osób pracujących z młodzieżą.

W związku z odbywającym się 10.12.2018 Dniem Praw Człowieka uczniowie klasy 8e mieli również za zadanie przygotować krótkie filmiki, przedstawiające poszczególne prawa człowieka, także w języku niemieckim. W załączeniu przykładowy filmik.