gru

Spotkanie z liderem projektów Erasmus+

8 grudnia 2017 uczniowie klasy IV, II i świetlicy mieli okazję uczestniczyć w czterogodzinnych warsztatach prowadzonych w j. angielskim i niemieckim przez jednego z liderów Projektu Erasmus+ goszczącego w Polsce. Uczniowie nie tylko, mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozumieniu i posługiwaniu się j. angielskim i niemieckim, ale również zostali wdrożeni w niezwykle ważne w dzisiejszych czasach zagadnienia – solidarności międzyludzkiej, międzykulturowości i tolerancji. Uczniowie wzięli udział w wielu zabawach oraz eksperymentach, które z jednej strony stanowiły dla uczniów świetną zabawę, a z drugiej strony uwrażliwiały uczniów na ważne tematy. Celem warsztatów było zrozumienie samego pojęcia solidarności oraz znalezienia możliwych w realizacji przez każdego z nas sposobów na bycie solidarnym z kimś i dla kogoś. Warsztaty te na długo pozostaną w pamięci uczniów, nie tylko ze względu na ich niezwykły przebieg, ale również ze względu na spotkanie z charyzmatycznym i oddanym swojej pracy człowiekiem.

CZŁOWIEK JEST ZAWSZE SOLIDARNY Z KIMŚ I DLA KOGOŚ

A MAN IS ALWAYS IN SOLIDARITY WITH SOMEBODY AND FOR SOMEONE