kwi

Konkurs Bilingualny

W dniach 09.04.2018  w ramach projektu odbył się szkolny konkurs bilingwalny. Zadaniem uczniów było uzupełnienie ze słuchu luk we fragmentach  2 piosenek w różnych językach (angielski – No roots Alice Merton; (Bailemos); niemiecki Der Schlumpfenster). Celem konkursu była przede wszystkim radość z różnorodności językowej Europy, sprawdzenie swoich umiejętności rozumienia ze słuchu i zachęcenie do wczytywania się w teksty piosenek, świadomego nucenia i zapamiętywania słówek. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Do konkursu przystąpiło 42 uczniów. Nagrodzono 4 pierwsze miejsca. Zwycięzcom wręczono nagrody podczas apelu (dyplom z logiem projektu + czek na wybraną nagrodę. Uczniowie wybrali gadżety elektroniczne i książki).
    Laureaci konkursu:
    1. miejsce zajął Witold Wojciechowski (kl. 7e)
    2. miejsce zajął Filip Niebieszczański (kl. 7c)
    3. miejsce zajęli Carla Hahs (kl. 6c) oraz Marcin Mleczak (kl. 7e)