E-dziennik

Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

 • 26
  lut
  2015

  Wyprawa kółka turystycznego do Ziębic

  Po dwumiesięcznej przerwie Kółko Turystyczne wróciło na turystyczne szlaki Dolnego Śląska. Tym razem pojechaliśmy do Ziębic, które zostało założone w połowie XIII wieku przez księcia wrocławskiego Henryka III. Jak na małe miasteczko wiele tu atrakcji: Muzeum Gospodarstwa Domowego z bogatymi zbiorami sprzętu gospodarstwa domowego, Bazylika Mniejsza – sanktuarium Męki Pańskiej, fragmenty murów obronnych z jedyną pozostałą Basztą Paczkowską, park dinozaurów oraz pomnik Orła Piastowskiego, który ma świadczyć o przynależności tych ziem do Polski. http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1043
  A gdzie następnym razem? Ja już wiem, a odwiedzający stronę internetową szkoły niech czekają na kolejną relację 🙂

Skip to content