• 13
  lis
  2014

  W Zeróweczce

  W naszej szkolnej Zeróweczce sporo się dzieje! Na dowód zdjęcia: http://test.sp1.wroclaw.pl/node/955 i krótki opis działań pozaprzedszkolnych:

  – Wycieczka Zerówki do Muzeum Przyrodniczego odbyła się 26 września. Dzieciaki miały okazję poznać dokładny wygląd wielu zwierząt, co było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Ponadto imponujące były szkielety zwierząt oraz człowieka. Dzieci mogły nawet przywitać się ze szkieletem Edwarda (jak go nazwała Pani przewodniczka).

  – 24 października Zerówka wzięła udział w warsztatach edukacyjnych pt: „Życie na sawannie” we wrocławskim ZOO. Dzięki ciekawym rekwizytom oraz atrakcyjnie prowadzonym warsztatom dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta żyją na sawannie, jakie pory są charakterystyczne dla tego regionu oraz wielu ciekawostek z życia zwierząt. Po warsztatach udało nam się również odwiedzić kilku mieszkańców ZOO. Niestety pogoda sprawiła, że niewiele było ich na wybiegach. Jednak kotiki, niedźwiedzie i małpy nie zawiodły. Już planujemy kolejne wyjście do ZOO.

  – 4 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach czytelniczych pt: „Przecinek i kropka” w Empiku we wrocławskiej Renomie. Dzieci podczas atrakcyjnych zajęć poznały różnicę pomiędzy księgarnią i biblioteką. Miały możliwość zapoznania się z etapami powstawania książki, a także z rodzajami książek. Wycieczka z przewodnikiem pomiędzy zapełnionymi regałami książek stanowiła niezwykłą szansę na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci.

Skip to content