• 29
  mar
  2019

  VII Dzień Matematyki w SP1

  14 marca w Dzień Liczby Pi w naszej szkole odbył się już VII Dzień Matematyki. Jak zwykle każdy mógł znaleźć coś dla siebie wśród wielu różnorodnych propozycji:

  • w klasach trzecich – uczniowie klasy 8e (Jarek, Witek i Marcin) przygotowali Ligę zadaniową,
  • klasom czwartym pani Angelika Bernagiewicz opowiadała o „Magii w matematyce”, a drużyny klasowe
   sprawdzały swoje umiejętności w Turnieju Tabliczki Mnożenia po angielsku.
  • w klasach piątych pani Alina Świątkowska poprowadziła warsztat pt: „Dziwy paska papieru”,
  • klasom szóstym uczniowie z klasy 8a (Kamil B., Kamil Ł, Wojtek i Paweł) poprowadzili wykład pt: „O polu inaczej”
  • klasom siódmym pani Joanna Pawłowska przygotowała pokój zagadek tzw. „ Mat Escape room”
  • klasy ósme pani Urszula Karbowska uczyła strategii gry „Abalone”

  Gościliśmy również rodziców uczniów klasy 6c, którzy rozegrali ze swoimi dziećmi mecz matematyczny. Na korytarzu podczas przerw można było wziąć udział w „Korytarzowym turnieju sudoku” przygotowanym przez uczniów klasy 8e (Alicję i Jakuba). Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić się w konkursie na zapamiętanie największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego Pi. Można było zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez panią Teresę Palińską w Lidze zadaniowej dla klas starszych.

  Co roku Dzień Matematyki jest inny, można dowiedzieć się wielu ciekawych matematycznych wiadomości, zmierzyć swoje siły w konkursach, spędzić czas na „łamaniu głowy”. Bo przecież matematyka naprawdę jest fascynująca…

Skip to content