• 29
  kwi
  2016

  Uczniowie nasi, nauczyciela nasi, wsiadajcie na rowery!

  W tym roku nasza szkoła bierze udział w kampanii pn. „Rowerowy maj” organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia we współpracy z Miastem Gdańsk. Celem kampanii jest promocja zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie do używania rowerów wśród uczniów i nauczycieli wrocławskich szkół podstawowych. Do zabawy zgłosiło się 24 szkoły podstawowe z Wrocławia.
  Kampania trwa 18 dni od 4 do 31 maja 2016r.

  Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który podczas trwania zabawy, przyjedzie do szkoły aktywnie tj. na rowerze, rolkach, hulajnodze itp. otrzyma „X” w dzienniku rowerowym oraz 2 naklejki. Prostokątną wklei do indywidualnej legitymacji rowerowej, a okrągłą na klasowy plakat. Liczy się każda podróż do szkoły wykonana na kółkach, nawet jeśli stanowi ona tylko ostatnią część drogi.

  O wyniku szkoły czy klasy decyduje suma wszystkich wykonanych dojazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczy wszystkich możliwych dojazdów w danej szkole czy klasie.

  Nagrodą główną dla najbardziej aktywnej szkoły jest zadaszony parking rowerowy. Dla najlepszej klasy z każdej ze szkół przewidziano nagrody w formie biletów wstępu do centrum sportu lub rozrywki. Każdy uczestnik, który przejedzie chociaż raz na rowerze otrzyma upominek. Przewidziane nagrody indywidualne to opaski odblaskowe na rzep, dzwonki rowerowe, zestawy lampek rowerowych.

   Zapraszamy do zabawy!

  Koordynatorem szkolnym jest Pani Katarzyna Czerwonka (asystent – Mela Witwicka z V d)

   Organizatorzy z Urzędu Miejskiego

  Artur Wesołowski Tel. 071 777 87 59

  Mariola Łazanowska Tel. 071 777 86 48

Skip to content