• 05
  mar
  2020

  Tydzień Języka Ojczystego w Jedynce

  Oprócz tego na każdym poziomie zorganizowano dla uczniów coś wyjątkowego:

  • klasy czwarte – Dzień Baśni – uczniowie ze swoimi nauczycielkami prezentowali ulubione baśnie (przebrania, krótkie przedstawienia). W klasach, na korytarzach szkolnych pojawiły się Czerwone Kapturki, Czarownice, Wróżki, Księżniczki, Rycerze i… Koty w Butach
  • klasy piąte – dopiero w poniedziałek 9 marca odbędzie się Wielki Turniej Mitologiczny (wcześniej wielu piątoklasistów szalało na stoku w czasie Białej Szkoły…) ,
  • klasy szóste – uczniowie zamieniali się w ludzi – książki, przedstawiali swoje ulubione lektury (wcale nie te szkolne!). Najczęściej popularne powieści fantasy, młodzieżową klasykę – bardzo ciekawe osobiste wybory.
  • klasy siódme – uczniowie mierzyli się z wyzwaniami językowymi, walcząc o tytuł Mistrza Języka Polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu. Tytuł Mistrzyni zdobyła Hanna Kędzierska (7b), Jola Pietrzak (7a) i Krzysztof Rybak (7b) zajęli II miejsce, Zuzanna Świętek (7c) była III.
  • klasy ósme – reprezentanci zespołów wzięli udział w turnieju oratorskim (każdy z uczestników przemawiał do zgromadzonej publiczności na wybrany przez siebie temat – taki Jedynkowy Hyde Park). Jury zachwycił Stanisław Podrecki (8b), który wygrał bezapelacyjnie, II miejsce zajęła Alicja Szymocha (8b), a trzecie Maja Bogdziewicz (8a).

  To był bardzo interesujący tydzień. Mamy nadzieję, że ważny nie tylko dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla naszych uczniów, którzy niech zapamiętają, że „czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał” i że „język ojczysty jest największym skarbem nas wszystkich – Polaków, pomyśl, Polaku!”

Skip to content