• 05
    maj
    2017

    Szermierze w Jedynce

    W piątek 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych po raz kolejny mieli okazję spotkać się z zawodnikami Wrocławskiego Klubu Szermierczego „Kolejarz” (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1560).  Pierwszaki obejrzały prawdziwą walkę szermierczą w wykonaniu utytułowanych zawodników, poznały historię tego szlachetnego sportu, wzięły udział w specjalnej rozgrzewce oraz spróbowały swoich sił w tej dyscyplinie.     Zajęcia prowadzili uczniowie naszej szkoły – Janek Sowa i Piotr Sowa (najlepszy florecista na ogólnopolskiej liście rankingowej do lat 11) oraz ich brat Mikołaj (absolwent naszej szkoły). Dziękujemy panu Jackowi Sowie za przygotowanie i prowadzenie spotkania, z niecierpliwością oczekujemy wizyty sportowców w przyszłym roku szkolnym!

Skip to content