• 26
    maj
    2014

    Szermierka w Jedynce

    W piątek 23 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli wrocławskiego klubu szermierczego „Kolejarz” (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/862). Sportowcy przedstawili krótką historię szermierki oraz omówili zasady obowiązujące w czasie walki. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć pokazową walkę w wykonaniu młodych zawodników – Irka Gościńskiego i Mikołaja Sowy – drużynowych Mistrzów Polski (absolwentów naszej Szkoły!). Swoje umiejętności prezentowali też młodsi zawodnicy – Piotr Sowa (uczeń naszej szkoły) i Tomek Srebniak.  Swoje siły w szermierczym starciu z Mikołajem miał też okazję zmierzyć pan wicedyrektor. Najwięcej emocji wzbudzały jednak rozgrywki między drużynami klasowymi. Wysiłek każdej reprezentacji został nagrodzony dyplomami. Spotkanie okazało się bardzo udane. Może dzięki niemu pojawi się wśród nas nowy mistrz olimpijski?

Skip to content