• 03
    lis
    2017

    Sudety Matematycznie – nasz pierwszy matematyczny obóz

    Obóz odbył się w dniach 25-27.10.2017 w Szklarskiej Porębie w ramach grantu mPotęga realizowanego dzięki Fundacji mBanku oraz wsparciu naszej Szkoły. Kazdy uczestnik wysłuchał czterech wykładów z róznych dziedzin matematyki. Były to „Bardzo ważny numer” – p. Joanna Pawłowska opowiadała o właściwościach numeru PESEL; „A może wyznacznik?” oraz „Ułamki łańcuchowe” – wykłady p. Teresy Palińskiej o rozwiazywaniu układów równań oraz o ciekawych postaciach ułamków zwykłych; „Dama czy tygrys? Wyspa Pytaczy” – p. Urszula Karbowska uczyła, jak skutecznie rozwiązywać zagadki logiczne; „Eleganckie wielościany” – p. Alina Świątkowska zapoznawała z wielościanami platońskimi i archimedesowymi. Po każdym wykładzie można było rozwiazywać tematyczne zadania. Oprócz tego rozegraliśmy dwa mecze matematyczne i mieliśmy dwa wieczory pełne matematycznych zabaw i gier. Byliśmy także na górskiej wycieczce we mgle, zdobywając Wysoki Kamień oraz podziwialiśmy błyszczące w słońcu pasmo Karkonoszy ze Złotego Widoku w Szklarskiej. Odwiedziliśmy także Explora Park w Wałbrzychu, gdzie mieliśmy okazję do przeprowadzania eksperymentów i prób matematycznych, a także fizycznych i gdzie wysłuchalismy wykładu o mozaikach. Wszystko było bardzo ciekawe i zupełnie inne niż w szkole 🙂 O naszym wyjeździe można przeczytać również tutaj: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1627 To zupełnie inny tekst… Zapraszamy także do dwóch galerii zdjęć: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1662  i  http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1663

Skip to content