paź

Spotkanie z Marią Dąbrowską

W związku z kolejną rocznicą urodzin Patronki Naszej Szkoły, przypadającej 6 października, zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach organizowanych w 6.09. przez bibliotekę szkolną.

W ramach obchodów DNIA Z PATRONKĄ JEDYNKI biblioteka proponuje następujące działania:

Dla klas 2 – 3:    Konkurs „Krzyżówki o Marii Dąbrowskiej”

Dla klas 4 – 6:     Konkurs „Krzyżówka o Marii Dąbrowskiej”

Gra szkolna „Maria Dąbrowska” (wypełnienie karty pracy o autorce na podstawie odnalezionych w bibliotece informacji o Dąbrowskiej).

Dla wszystkich klas:

Zabawa „Złote myśli Marii Dąbrowskiej” (głosowanie na najtrafniejsze powiedzenie autorki, z którymi można się zapoznać w bibliotece). W zabawie można wziąć udział do 11 października.

Aby właczyć się do konkursów, uczniowie powinni:

• pobrać karty z zadaniami w bibliotece szkolnej,
    • wypełnienić je i podpisane zwrócić do biblioteki (najpóźniej do 7.10.)

Poprawnie wykonane zadania będą nagrodzone, na nagrody mogą liczyć szczególnie uczestnicy wszystkich propozycji.

Rozdanie NAGRÓD – 10 października (poniedziałek) na przerwie śniadaniowej.

6.10. 2016 (czwartek) w bibliotece szkolnej, w godz. od 8:30 do 11:30 odbędzie się spotkanie z AUTORKĄ.
    Będzie można dowiedzieć się o życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej oraz zadać jej pytania.

Będzie można też posłuchać opowiadań Marii Dąbrowskiej – na przerwach w czytelni oraz dla grup świetlicowych w czasie lekcji.

TEGO DNIA WSZYSTKICH UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.