• 06
    lis
    2017

    spotkanie z Autorem Czarnego Kufra

    30 października uczniowie z klas 1a, 2a, 2b, 2c, 3a, 3c, 3d, 3e, 3f  mieli okazję  spotkać się z Krzysztofem Petkiem, autorem książek sensacyjno-przygodowych, dziennikarzem, reportażystą (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1672). Pisarz znany jest z cyklu książek opublikowanych w Wydawnictwie Siedmioróg (seria PORACHUNKI Z PRZYGODĄ) oraz serii książek  CZARNY KUFER, które ukazały się w Wydawnictwie Ossolineum. Wiadomo, że angażuje się w pomoc młodzieży  z problemami organizując dla nich wyprawy oraz szkoły przetrwania. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi też międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie oraz koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.

    Podczas spotkania Krzysztof Petek w barwny i pełen ekspresji sposób opowiedział o swoich zagranicznych wojażach oraz zaprezentował książkę „Spokojne wakacje”, którą napisał dla młodszych  dzieci. Jest  to opowieść o  bardzo niespokojnych wakacjach na Mazurach, które  trzej młodzi przyjaciele spędzają po raz pierwszy bez rodziców. W wiosce pojawiają się włamywacze, ograbiając kilka domów. Chłopcy natychmiast stają się detektywami, śledzącymi tajemnicze samochody, przemykających ludzi i… duchy pojawiające się w krzyżackim zamku!

Skip to content