• 05
    lut
    2020

    Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w SP1 :)

    Dziś w naszej szkole przyjmowaliśmy niezwykłych gości: Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka wraz z Panią Izabelą Pieniążczak  – Zastępczynią Dyrektora Biura Prezydenta. Pan Prezydent spotkał się z młodzieżą z klas ósmych. Opowiadał o swoich związkach z Wrocławiem – swoim (i naszym) ulubionym miastem. Opowiadał o ogromnych wyzwaniach, jakie stoją przed mieszkańcami i władzami Wrocławia związanymi z redukcją zanieczyszczenia powietrza, rozwojem transportu miejskiego, ruchem na ulicach miasta, rozwijaniem sieci parków i miejsc odpoczynku, a także o konsultacjach z mieszkańcami, które czasem przynoszą, a czasem nie przynoszą rozwiązania trudnych problemów… Nie zabrakło też opowieści o adoptowanym kocie Wrocku, mieszkańcu Ratusza. Pan Prezydent odpowiadał na trudne i podchwytliwe pytania przygotowane przez uczniów, a te, na które nie zdążył odpowiedzieć zabrał ze sobą zamknięte w balonikach i obiecał na nie odpowiedzieć. Po spotkaniu z wszystkimi ósmoklasistami, była też okazja do rozmów w węższym gronie, kiedy to Pan Prezydent pytał młodzież o ich zainteresowania i plany, a nawet… narysował Wrocka 🙂

Skip to content