E-dziennik

Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

 • 16
  lis
  2020

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasach epidemii

  Gdzie szukać wsparcia w czasie epidemii?
  https://www.gov.pl/web/koronawirus/gdzie-znajdziesz-pomoc-w-przypadku-pogorszenia-stanu-psychicznego

  W związku z prowadzeniem nauki zdalnej w klasach I-VIII zmieniają się sposoby udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów oraz sposoby udzielania porad i konsultacji dla Rodziców.
  Pedagog szkolny i psycholog szkolny pracują w trybie zdalnym i są dostępni poprzez e-dziennik Vulcan w godzinach swojej pracy.
  Z uczniami wymagającymi wsparcia organizowane są spotkania on-line poprzez platformę Teams.
  Na bieżąco prowadzone są zajęcia rewalidacyjne dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna może być udzielana poprzez rozmowy telefoniczne, konsultacje e-mail dziennik Vulcan, spotkania on-line (Teams) lub (w szczególnych przypadkach) bezpośrednio w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  Jeśli Państwo potrzebujecie się z nami skontaktować, proszę, piszcie informację za pośrednictwem e-dziennika Vulcan. Uczniowie,  możecie skorzystać z e-dziennika lub przesłać informację na czacie (Teams).
  Wszystkie formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej realizowane są tak jak do tej pory. Na spotkania należy umawiać się poprzez e-dziennik. Na bieżąco będziemy informować (dziennik Vulcan) o dostępnych formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej istniejących również poza szkołą.

  Zespół wsparcia psychologiczno-pedagogicznego

  W chwili obecnej wsparcia naszym uczniom oraz ich rodzicom udzielają pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, ul. Jedności Narodowej 117, 50-301 Wrocław, tel.: (71) 798 68 29, fax: (71) 798 43 29e-mail: sekretariat.ppp2@wroclawskaedukacja.pl

  Na stronie miejskiej www.wroclaw.pl został umieszczony komunikat w sprawie pomocy psychologiczno-pedagogicznej kierujący zainteresowanych klientów na strony internetowe szkół/placówek (z linkiem do strony internetowej poradni z podanym kontaktem). Ponadto Zamieszczone zostały numery telefonów uruchomione przez Wrocławskie Centrum Zdrowia, Centrum Neuropsychiatrii Neuromed, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

  http://sp1.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2020/11/zal.-1-pomoc-psychiatryczna.pdf

Skip to content