• 13
    mar
    2019

    Pierwszy szermierczy trening dla Pierwszaków

    We wtorek 12 marca uczniowie klas pierwszych po raz kolejny mieli okazję spotkać się z zawodnikami Wrocławskiego Klubu Szermierczego „Kolejarz” (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/2056) .  Pierwszaki poznały historię tego szlachetnego sportu i elementy stroju szermierza, obejrzały szermierczą walkę w wykonaniu utytułowanych zawodników,  wzięły udział w specjalnej rozgrzewce oraz spróbowały swoich sił w posługiwaniu się floretem. Zajęcia prowadzili uczniowie naszej szkoły – Janek i Piotr Sowa (najlepszy florecista na ogólnopolskiej liście rankingowej do lat 11) oraz ich brat Mikołaj (absolwent naszej szkoły). Dziękujemy panu Jackowi Sowie za przygotowanie i prowadzenie spotkania, z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty sportowców!

Skip to content