paź

O wolontariacie

W poniedziałek wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyli w spotkaniu z panią Katarzyną Lubiszewską-koordynatorką wolontariatu Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas prelekcji pani Katarzyna wyjaśniła naszym uczniom pojęcie wolontariatu i wskazała, że można  być wolontariuszem  przed osiągnięciem pełnoletności. Uczniowie dowiedzieli się co to jest domowe hospicjum, jakie są jego potrzeby, „poznali” kilku podopiecznych fundacji, a także szczegóły dotyczące akcji pomocowych, które są organizowane na rzecz domowych hospicjów dla dzieci, m.in. Pól Nadzieli, w których nasza szkoła od 8 lat bierze udział. Uczniowie aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Upewnili się, że warto pomagać, dostali tez dużą dawkę energii do działań w Szkolnym Klubie Wolontariatu.