wrz

Niezwykłe odwiedziny

W ostatni piątek, 15 września, uczniowie naszej szkoły (z klas 5c i 7e, uczący się języka niemieckiego) mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z niezwykłym człowiekiem (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1631). Odwiedził nas gość z Niemiec, pan Reinhard Vogt, który mieszkał we Wrocławiu jeszcze przed II wojną światową.
    Pan Vogt opowiedział nam o swoim dzieciństwie i młodości w niemieckim Breslau, o swoich doświadczeniach związanych z wojną i opuszczeniem rodzinnych stron po 1945r., o nowym, nie zawsze łatwym życiu w powojennych Niemczech. Usłyszeliśmy także o jego poszukiwaniach korzeni rodzinnych na Dolnym Śląsku i o wyjątkowych ludziach, jakich spotkał w swoim dziewięćdziesięciodwuletnim życiu.To spotkanie pozwoliło nam nieco inaczej spojrzeć na historię naszego miasta. Stanowiło dla nas niepowtarzalną lekcję tolerancji.
    Serdecznie dziękujemy mamie naszej uczennicy, Kaliny z klasy 5c, dzięki której to spotkanie stało się możliwe.