• 21
  maj
  2015

  Nasi uczniowie znów odwiedzili „TARĘ”!

  Wycieczka klas 1f i 2a do Schroniska dla koni Fundacji TARA  miała miejsce 20 maja. Kilimat odwiedzin przepięknie opisała na Facebook’u pani Scarlett Szyłogalis – założycielka i prezes Fundacji. Sami przeczytajcie:

  Wycieczkowa Radość

  Właśnie wyjechali – brama za autokarem się zamknęła, a w Tarze znów zapanowała absolutna cisza – i już bardzo brakuje nam tych uśmiechniętych i roześmianych buziek!! Mowa o Uczniach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej mieszczącej się przy ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu. W dniu dzisiejszym odwiedzali Oni swojego podopiecznego konia, Posejdona. Warto w tym miejscu dodać, że to już praktycznie drugie pokolenie uczniów tej Szkoły, które wspiera naszego kasztanowatego końskiego emeryta. Głębokie ukłony kierujemy w stronę szanownej Dyrekcji oraz całego Grona Pedagogicznego, bo to tylko dzięki ich uporowi i konsekwencji adopcja ta trwa tak długo! Jesteście niesamowici!! Wrocławska SP nr 1 rozpoczęła wirtualną adopcję Posejdona w 2002 roku, a więc pomagają nam opiekować się nim już od 13 lat.
  Każdego roku Uczniowie tej zacnej Szkoły odwiedzają swojego konia oraz inne zwierzęta w Tarze i za każdym razem jest przy tym całe mnóstwo radości. Odwiedziny w Schronisku dla Koni to wszak nie tylko „oglądanie koników” – to nauka o tym, jak powinno się postrzegać zwierzęta, jak powinno się im pomagać, jak mądrze je kochać. To także zaglądanie do końskich boksów, bieganie po okólniku (niczym koniki!), zapoznanie się ze świnkami, krówkami, kaczkami i kurami, to również wspaniała niezapomniana zabawa w ogromnej stodole, rzucanie się sianem, robienie wianków, karmienie kózek i owiec, no i oczywiście wspólne ognisko.

  Zapraszamy do obejrzenia kipiącej radością fotorelacji! (na naszej stronie jest część zdjęć: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1121) 

  Do zobaczenia znowu w Tarze, Kochani!

  I jeszcze tylko adres strony fundacji: http://fundacjatara.info/index,pl.html 

   


Skip to content