• 20
  wrz
  2019

  Nasi uczniowie i ich nauczyciele na międzynarodowej konferencji!

  W dniach 6-9.09.2019 roku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zorganizowane zostało międzynarodowe szkolenie z piłki ręcznej dla studentów, nauczycieli i trenerów „Handball at School”.
  Szkolenie prowadziła metodyk i trener z Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Ilona Hrapkowa.
  Głównym organizatorem był Związek Piłki Ręcznej w Polsce, IHF oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, natomiast przeprowadzone zostało przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przez pracowników Katedry Zespołowych Gier Sportowych, pod kierunkiem dr Andrzej Dudkowskiego.
  Zajęcia miały charakter teoretyczny oraz praktyczny. Z naszej szkoły udział w szkoleniu wzięli nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Emilia Marut oraz Panowie Andrzej Dudkowski, Mariusz Bednarek, Bartosz Steuer. Uczestnicy szkolenia oprócz Certyfikatu w szkoleniu zdawali międzynarodowy egzamin na Licencję D (Międzynarodowy Instruktor piłki ręcznej). Grupa demonstracyjna szkolenia byli uczniowie z naszej szkoły trenujący piłkę ręczną na SKS-ach oraz w WKS Śląsk Wrocław. Uczniowie Ci to: Tomasz Stempak kl. 5A, Piotr Jeziorak, Igor Lewandowski kl. 5B, Hubert Lempach, Marcel Biszczak, Oskar Dela, Tadeusz Kurda, Kacper Straszewski wszyscy  kl. 5F.
  Udział w szkoleniu wzięło przeszło 40 osób z różnych stron Polski. Szkolenie miało na celu przedstawienie najnowszych metod nauki gry w piłkę ręczną dzieci i młodzieży, sprawienie, aby dyscyplina ta stała się jeszcze bardziej atrakcyjna i przyciągała na treningi większą liczbę chętnych.

Skip to content