gru

Nasi na Uniwersytecie!

W dniu 19.12.2023 w murach Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się seminarium, podczas którego uczestnicy (wśród nich nasi uczniowie!) projektu „Wrocbatiane – młodzi chiropterolodzy –  pomagają wrocławskim nietoperzom” zaprezentowali swoje prace dotyczące tematyki nietoperzy. Nasi prelegenci to: z 6a Weronika Smolarek, Olga Słoboń, Ignacy Gałek, Szymon Bieć, Maja Choina, Gabriela Zdunek, Amelia Akutko, z 6b Kinga Kalinowska, Izabela Spaleniak, Anna Sobczak, Kacper Witwicki, Jerzy Relewicz, Rafał Jurek, z 6c Maja Gutowska, Maciej Kowalczyk, Zuzanna Schick, Piotr Ignaszak. Niestety w wyniku ograniczenia czasowego swojej pracy nie zdążyły zaprezentować 3 zespoły – ale będą miały okazję już w styczniu podczas kolejnej wizyty dr Józefa Krawczyka i dr Iwony Gotffried w naszej szkole.

Podczas prelekcji zaprezentowane zostały następujące tematy: Nietoperze Polski i ich budowa, Zagrożenie dla nietoperzy, Czy nietoperze to demony?, Jak pomóc nietoperzowi, który wleciał do mieszkania?, Nietoperze w lasach, Czynna ochrona nietoperzy, Jak żyją nietoperze?, Niebezpieczeństwa dla nietoperzy i wiele innych. Nasi 6-klasiści podzielili się wcześniej zdobytą wiedzą z uczniami w SP78 i SP84, natomiast dzisiaj mogli poczuć się jak młodzi naukowcy, prezentując wyniki swoich poszukiwań podczas seminarium. Spisali się rewelacyjnie!