• 10
  maj
  2019

  Konkurs poezji niemieckojęzycznej

  5 kwietnia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej pod hasłem „Poezja łączy, a nie dzieli…” Uczniowie w kategorii klas 4-6 oraz 7-8 zaprezentowali przepiękne utwory niemieckich poetów. Jury oceniało nie tylko umiejętności recytatorskie, odpowiednią dykcję i interpretację wierszy, ale także zacięcie aktorskie i strój sceniczny uczestników. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec, Instytut Austriacki, Ambasadę Szwajcarii, Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży, Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za przepiękne książki, płyty, koszulki, czapeczki, mapki, długopisy  i  inne gadżety. Na podium stanęli:

  Kategoria kl. 4-6

  1. Tamara Włodarz (kl.4c)
  2. Maja Filipkiewicz (kl.4b)
  3. Jaśmina Łyszkiewicz (kl.4c)

  Wyróżnienia:

  1. Mateusz Strutyński (kl.4c)
  2. Hanna Becińska (kl.4c)
  3. Aleksander Sozański (kl.4c)

  Kategoria kl. 7-8

  1. Katarzyna Rosłaniec (kl.7c)
  2. Carla Hahs (kl.7c) + Józefina Pietkiewicz (kl.8e)
  3. Witold Wojciechowski (kl.8e)

  Wyróżnienia:

  1. Magdalena Majka (kl.7c)
  2. Matylda Cholewińska (kl.7c)
  3. Julia Szczechowiak (kl.8e)

  Dyplom za strój sceniczny:

  1. Wiktoria Sienicz (kl.4c)
  2. Dagmara Frindo (kl.4b)

  Serdecznie gratulujemy!!!

Skip to content