• 24
    mar
    2015

    Kolejna wycieczka Szkolnego Kółka Turystycznego

    Pierwszego dnia wiosny (21 marca, w sobotę) Szkolne Kółko Turystyczne tym razem pojechało do Świdnicy (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1062).  Wiele tu atrakcji turystycznych, a na szczególną uwagę zasługują: Kościół Pokoju, który w 2001 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO; Muzeum Handlu i Kupiectwa, w którym można zobaczyć dziewiętnastowieczne: salonik apteczny, wnętrze karczmy i sklepu kolonialnego, a także wagi i przyrządy miernicze. Z wieży ratuszowej rozpościera się piękny widok na panoramę miasta. W 2004 roku ustanowiono diecezję  świdnicką, a kościół św. Stanisława i Wacława stał się katedrą. Jest to jeden z największych kościołów na Dolnym Śląsku, który posiada najwyższą wieżę (103 m wysokości). Na jednym ze skwerów odnaleźliśmy ślady średniowiecznego prawa w postaci krzyża pokutnego.
    A gdzie następnym razem pojedziemy, to czas i pogoda pokażą.

Skip to content