kwi

Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

4 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia w Jedynce nie dzwoniły dzwonki, większość osób ubrana była na niebiesko, a na korytarzach pojawiły się niebieskie motyle. Przeprowadzone zostały lekcje na ten temat uważności na potrzeby innych i otwartości w kontaktach. Uczniowie z klas IV i V mieli przyjemność obejrzenia krótkiego spektaklu teatralnego „Niebieska Nitka” przygotowanego przez grupę pięciu utalentowanych dziewcząt z wrocławskich szkół średnich w ramach projektu „Zwolnieni z teorii”.  Przedstawienie miało na celu pokazanie, w jaki sposób osoby z autyzmem postrzegają otaczający ich świat, jak odbierają poszczególne bodźce oraz z jakimi trudnościami mierzą się każdego dnia. Po spektaklu nie zabrakło czasu na podsumowania, rozmowy czy wymianę doświadczeń, w którą chętnie włączyli się nasi uczniowie. Przypominamy, że jeszcze przed świętami odbył się mini kiermasz wielkanocny, podczas którego można było zakupić różne drobiazgi i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, z którego dochód został przekazany Dolnośląskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Autyzmu.