• 20
    mar
    2017

    Dzień Matematyki – 14.03.2017

    Piąty Dzień Matematyki w SP1 świętowalismy 14 marca 2017 r., wtedy, gdy na całym swiecie obchodzony jest Dzień liczby π. Naszą tradycją są wykłady zaproszonych gości: klasom czwartym pan Artur Szabatowski opowiadał o Kompozycjach w kole, dla klas piątych pan Łukasz Damurski prowadził dalszy ciąg warsztatów z geometrii wykreślnej Przestrzeń zamknięta na kartce papieru, natomiast pan Sławomir Drozdowski przekazywał uczniom klas szóstych wiedzę nt. Historii komputerów osobistych. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wykładzie pani Joanny Pawłowskiej Zadziwiający trójkat Pascala. Klasy piąte rywalizowały między sobą w tworzeniu jak największej liczby modeli matematycznego origami, składania którego nauczyły się w tym dniu od Ani Owsianki z klasy 6d. Gościliśmy również rodziców uczniów klasy 6c, którzy rozegrali ze swoimi dziećmi mecz matematyczny. Ze względów organizacyjnych imprezy Dnia matematyki  nie były ograniczonego do jednego konkretnego dnia. Dzień wcześniej czwartoklasiści, jak co roku, sprawdzali swoje umiejętności w Turnieju Tabliczki Mnożenia, uczniowie klas trzecich brali udział w tygodniowej Lidze zadaniowej. Klasy piąte dopiero rozpoczynają walkę o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły w Szkolnych Meczach Matematycznych. Działo się matematycznie i … dzieje się nadal! 🙂 Fotorelacja: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1491

Skip to content