kwi

Czworonożni goście w Jedynce

Klasa 3c przyjęła nader wdzięcznych gości – trzy psy wraz z opiekunami. Ronia, Murka i Nordic to podopieczni Centrum Przyjaznych Relacji Ludzi ze Zwierzętami przy Prezydencie Wrocławia. Opiekunki psów omówiły podstawowe potrzeby psa, a także istotne funkcje pełnione w służbie człowieka. Pies przewodnik, pies ratownik, pies pasterski, pies tropiący, to tylko niektóre z „psich zawodów”. Ale najważniejszym momentem była możliwość obserwacji psich sztuczek oraz głaskanie psiaków. Na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzymało książeczkę autorstwa jednej z opiekunek, pt. „POGADAJMY O PSACH”, zilustrowaną przez dzieci. Pies ma sporo potrzeb, podsumowały dzieci, ale najważniejszą jest potrzeba miłości i na to opiekun musi mieć czas. Jakie te dzieci rozsądne!
    Dziękujemy bardzo za wizytę. Już tęsknimy…